100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: בקרביים של תעשיית אבטחת הסייבר

מאת: זוהר בלקין (28.06.2017)

חצי מההתמחות שלי בחברת צ'ק פוינט, במסגרת פרויקט The leaders, כבר מאחורי. בזמן הזה הספקתי לערוך מחקר, להציג את תוצריו לסמנכ"ל בחברה ולכתוב בלוג טכני בנושא. נחשפתי לתפקיד מנהל המוצר, על מגוון היבטיו. הבנתי שזה תפקיד שמשלב תחומי ידע שונים כמו טכנולוגיה, הבנה עסקית ושיווק, ומשמש כגשר בין צוותי הפיתוח ליחידות העסקיות וללקוחות בשטח. חלק ניכר מהתפקיד הוא הבנת צרכי הלקוח, וכדי להבין צרכים אלו נדרשות יכולות מחקר, ניתוח ויכולת להפריד בין עיקר לטפל, זאת כדי להפיק תובנות רלוונטיות. פרט למלאכת איסוף וניתוח החומרים, יש משקל רב ליכולות ביניאישיות ולאינטראקציה עם לקוחות פוטנציאליים. במסגרת מחקר שוק למשל, נפגשים מנהלי המוצר עם גורמים רלוונטיים בקרב חברות סטארט-אפ וחברות ענק כדי להכיר אותם, את מתודולוגיות העבודה שלהם ולהבין את הכאבים שלהם וכיצד ניתן לפתור אותם. אחת מהפגישות שהצטרפתי אליהן הייתה בחברת HP. היה מעניין להכיר את מתודולוגיות הפיתוח והטכנולוגיות בהן משתמשים בחברה. בפן המשפטי יצא להיתקל במהלך עבודתי בסוגיות זכויות יוצרים במסגרת פרסום חומרים.

אחד האתגרים המרכזיים שאני נתקל בהם כאן, הוא לנסות לכמת ולהסביר ללקוחות את היקף ההגנה שמוצרי האבטחה מייצרים להם ולהציג ערך משמעותי. בדרך כלל ניתן לראות עלייה במודעות לאחר פרסומים על תקיפות גדולות. כך לדוגמא, בתחילת החודש נחשפה מתקפת סייבר בקנה מידה עולמי. בחלוף המתקפה, התבררו ממדי הנזק – התקיפה התפרסה על פני כ-99 מדינות. התקיפה הובילה לתרחיש בלהות במסגרתו נחסמה גישת רופאים לתיקים רפואיים של חולים, מה שגרם להסטת אמבולנסים לבתי חולים חלופיים ולדחיית ניתוחים. כל תקיפה שכזו מובילה להפנמת הסיכונים ולעלייה בביקוש לפתרונות הגנת סייבר.

בצ'ק פוינט בוצע לאחרונה מחקר שמטרתו הייתה לבחון את מידת הפגיעות של מכונה וירטואלית שזה עתה נוצרה בסביבת ענן. תוצאות המחקר הראו שהמכונות חשופות לתקיפות כבר מרגע עלייתן לאוויר. עד שהמשתמש יספיק להתקין עדכוני אבטחה, סביר להניח שמישהו כבר השתלט על השרת שלו. בימים אלו אנו עובדים על הנגשת תוצרי המחקר לציבור כדי שיהיה מודע לסכנות אליהן הוא חשוף בסביבת ענן, ועל מנת שארגונים יוכלו להעריך את תרומת פתרונות ההגנה לנכסיהם.

זוהר בלקין

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×