100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: להיות חלק מחברה שמשנה את העולם

מאת: אביב מרקוזון (26.06.2017)

מהרגע הראשון שהגעתי ל-IBM, במסגרת פרויקט The leaders, התחלתי תהליך למידה על החברה .היה חשוב לאייל גולדמן, דובר החברה והמנטור שלי, שאכיר את החברה שבה אני נמצא, ולאחר תהליך ההיכרות הראשוני התחלתי להיפגש עם בעלי תפקידים מתחומים רבים, השתתפתי בפגישות עבודה והשתלבתי במשימות שונות. כשהגעתי ל-IBM חשבתי שהגעתי לחברה שמייצרת מחשבים, מהר מאוד הבנתי שהגעתי לענקית טכנולוגיה בעולמות התוכנה וחומרה. נחשפתי למגוון תחומים מרתקים כמו: אנליטיקס, סקיורטי, ענן ,מחשוב קוגניטיבי וכמובן תחום הבינה המלאכותית -בו היא מובילה באמצעות מערכת ווטסון האגדית. יש פה המון תחומים חדשים שלא הכרתי קודם, ואני מאוד שמח להיחשף אליהם ולהיות חלק מחברה שמשנה את העולם.

אחת החוויות המדהימות שעברתי פה היא ביקור במעבדות המחקר בחיפה. צמוד לקמפוס האוניברסיטה ממוקם בניין ענק שבו יושבים כל האנשים שחוקרים ומפתחים את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר של IBM בעולם. כשהגעתי למרכז נפגשתי עם גילי גינזבורג – מנהלת תקשורת ארגונית וקשרי קהילה של מעבדות IBMבישראל. גילי ערכה לי סיור במבנה ותיאמה לי פגישות עם מגוון אנשים בעלי תפקידים שונים, ביניהם שני חוקרים צעירים– עומר ערד ודין הבר, שהציגו לי את העבודות שלהם ואת הטכנולוגיות הכי חדשות שהחברה מייצרת בשביל לקוחותיה. מהפגישה הזו יצאתי פעור פה. לא ידעתי שכל זה קורה כאן אצלנו, בחיפה. כבוד!

עוד חוויה מעניינת שעברתי היא הביקור במעבדות הפיתוח של IBM בגבעתיים ומשרדיה של IBM Trusteer - הפרושים על 7 קומות בבניין השחר המרהיב. במהלך הפגישות עם אנשים ב- Trusteer, התוודעתי לעולם הסייבר שכולם מדברים עליו. אלו סוגי מתקפות יש, כיצד ההאקרים פועלים וכיצד מגנים על הבנקים הגדולים בעולם ועל הכסף של כולנו. רק אז הבנתי עד כמה אני לא מחובר למציאות בכל הקשור להתקפות אינטרנטיות –בתחילת היום עוד צחקתי על אחת העובדות שיש לה פלסטר על המצלמה של המחשב, רק בסוף היום הבנתי למה. זה היה יום מרתק.

לאט לאט אני מרגיש שאני משתלב בחברה ואני מבין לאיזו משפחה גדולה נכנסתי: יש גאוות יחידה וכולם פועלים לפי ערכים אליהם אני מתחבר. למדתי של-IBM תרבות ארגונית מעוררת קנאה ומודל לפיו עובדים בשם " 1-3-9 " שאומר: מטרה אחת (להיות חיוניים), שלושה ערכים ותשע פרקטיקות שדרכן הכל מתחבר.

בתחילת יוני IBMערכה את הכנס השנתי שלה "Watson Tel Aviv Summit " בו הציגה את היישומים פורצי הדרך של טכנולוגית הבינה המלאכותית באמצעות ווטסון ברפואה, בסייבר, בשירות ואפילו במוזיקה. ראיתי איך עושים כנס עם 1,500 איש, תוכן עשיר והרבה מאוד וואו ואפילו יצא לי לפגוש את מנכ"ל IBM Israel, דניאל מלכה. מאוד שמח שלקחתי חלק בכנס הזה.

בתואר אנו לומדים המון ,אך עד שלא מתחילים לבצע קשה להבין איך דברים באים לידי ביטוי בשטח. בהיבט הזה,פרויקט The leadersהוא התגשמות חלום, הוא מאפשר לי לחוות את שוק העבודה. עכשיו נשארה רק התלבטות אחת – אחרי שהגעתי לאחת החברות הכי גדולות ומובילות בעולם, איך בכלל אפשר לגשת לעבודה במקום אחר?

אביב מרקוזון

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×