100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הקשר ההדוק בין התיאוריה לפרקטיקה

מאת: ארנולד מאיירס (18.06.2017)

חצי דרך כבר מאחורינו. אין ספק שהחודש וחצי האחרונים היו די אינטנסיביים -התמרון בין ההתמחות במסגרת פרויקט The leaders לתקופת הבחינות בשנת ההשלמה - היה מאתגר, אבל הייתה זו תקופה מרתקת מלאת חוויות חדשות. כך, למשל, צילומי הקליפ לפרויקט והתמונות בעיתונים. הכיסוי התקשורתי לו זוכה הפרויקט הוא מדהים. הופתעתי להגיע למכללה לאחר תקופת בחינות ולראות את התמונות שלי ושל חברי הנבחרת פרושות ברחבי הקמפוס, ולקבל הודעות מחברים שיש כתבות ותמונות שלנו ב"כלכליסט". זה היה נחמד והרבה פחות מלחיץ ממה שחשבתי.

כל כך הרבה דברים קרו בחודש וחצי האחרונים. יצא לי להיחשף לנושאים ותחומים שלא הכרתי בעבר, ובזכות ההתמחות בפירמת הייעוץ ורואי החשבוןDeloitte אני מבין טוב יותר איפה אני רוצה לראות את עצמי בעוד מספר שנים.

נשמע קצת מעורפל? מסכים. אז בואו ניכנס לעומק הדברים.

הדבר הראשון שאני רוצה להתחיל בו ,שלדעתי מעסיק רבים, בייחוד בקרב סטודנטים לחשבונאות,הוא מה רמת הקורלציה בין הפרקטיקה לתאוריה. לשמחתי גיליתי שיש קשר הדוק. כל דבר שאנחנו לומדים בתואר קורם עור וגידים בפרקטיקה. אני זוכר שלא פעם שאלתי את עצמי "למה שאלה בחשבונאות מתפרסת על 5 עמודים של נתונים?"מה באים לבדוק כאן? ידע? סיבולת? מהירות עבודה? ריכוז?", בטח גם אתם שאלתם את עצמכם את זה לא פעם. התשובה, שהתבהרה לי במסגרת ההתמחות, היא שאכן הפרקטיקה דורשת את זה והלימודים במכללה אכן הכינו אותי ברמה טובה על מנת להתמודד עם הדרישות האלו. כך, לדוגמא, במסגרת העבודה יצא לי לעבוד על חוזה שותפות של לקוח. העבודה כללה מיפוי תכנית ביקורת פנימית לחוזה השותפות. כלומר, התבקשתי לבחון את ההתחייבויות של הלקוח במסגרת אותו החוזה ולבדוק האם היעדים שהציב לעצמו אכן מתקיימים בפועל. במסגרת המשימה הזו שמתי לב שמבנה החוזה והנוסח שלו דומים מאוד לנוסח של השאלות בלימודים, ולכן שליטה והבנה בסוג השאלות האלו תורמים להבנה מהירה יותר של החוזה והתוכן שלו.

אני חייב להודות שאחרי שנחשפתי לפרקטיקה נהניתי הרבה יותר ללמוד לבחינה בביקורת, כי היה לי מאוד קל להבין ולקשר את התוכן התאורטי הנלמד למה שקורה בשטח.

חשש נוסף שהיה לי מתקשר לאמרות שאני בטוח שכל סטודנט לחשבונאות שמע לפחות פעם אחת: "חשבונאות? וואו זה קשוח", "זה תחום משעמם ואפור". אבל האמת היא שזה תחום פשוט מרתק.

בעקבות החשיפה שלי לעולם ביקורת הפנים והנושאים שיצא לי לגעת בהם (ביקורת פנים על תהליך קליטת עובדים וחוזי העסקה, הסכמי שותפויות, מיפוי זכאויות וכו') - אני יכול לומר שהעבודה היא מאוד מעניינת. זוכים לראות איך העסק פועל מבפנים, מה השיקולים העסקיים, כיצד דברים מתנהלים מבחינה כלכלית בהתאם לכל דרג מקצועי ועוד.

פן נוסף, ולא פחות חשוב, הוא הפן החברתי. אני זוכה לעבוד עם קבוצה מדהימה של אנשים. המנטורים שלי והמתמחים בצוות הופכים את העבודה למעניינת וחווייתית ואני מרגיש שאני לומד המון. ההתמחות והחשיפה לפרקטיקה עוזרים לי לגבש תפיסת עולם מקצועית ואישית, ולתכנן את המסלול המקצועי שלי.

ארנולד מאיירס

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×