100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: המשימות גדלות – העניין גדל

מאת: גיא לבון (13.06.2017)

"פרויקט The Leaders? מה זה? זה חלק מההתמחות? איך נבחרת לקחת בו חלק?"אלו רק חלק מהשאלות ששאלו אותי העובדים ב-EY ישראל, פירמת הייעוץ וראיית החשבון, בה אני מתמחה במסגרת הפרויקט.

במסגרת ההתמחות, שהחלה לפני כמעט חודשיים, עברתי כבר לא מעט. הרבה יותר ממה שחשבתי, למעשה. במהלך החודשים האחרונים אני מגיע למשרדי EYבכל יום ראשון ושלישי. התחלתי במחלקת הייעוץ, עכשיו אני נמצא במחלקת הביקורת ובהמשך אני עתיד להגיע למחלקת המיסים.

במסגרת הפרויקט גיליתי שההתמחות היא מאוד פרקטית- הבוקר מתחיל בברכת בוקר טוב לאנשים במשרד, קפה ו...יאללה - לעבודה. בכל בוקר שהגעתי למשרדים הצטרפתי לאחד מהעובדים, בכל פעם נחשפתי לפרויקט אחר ועשיתי דברים שונים, החל מלתרגם טקסטים באנגלית ועד לחשב חישובים גדולים באקסל.

אחת החוויות המעניינות שהיו לי היא השתתפות בהרצאה מרתקת של נמרוד, שותף במחלקת הייעוץ. נמרוד התחיל לדבר על תהליך הרכש אצל הלקוח, זרק מושגים אותם אני מכיר מהלימודים, ולי עבר בראש "זה אשכרה מה שאני לומד".

עוד חוויה ממהלך ההתמחות הייתה משימה שהתבקשתי לבצע בלחץ זמנים מטורף! בתחילת היום, שעתיים לפני פגישה עם לקוח, אבנר(המלווה שלי במחלקת הייעוץ) מגיע אלי ואומר לי "גיא, תעשה מצגת בהתאם למה שעשית בפעם האחרונה שעבדת פה" (ולי עובר בראש: מה? בקושי שתיתי קפה). בלי יותר מדי הנחיות ניגשתי למשימה. אחרי שעה הלחץ עולה, מכל הכיוונים, ואני ממשיך לעבוד, עד שסיימתי את המצגת ושלחתי אותה לאבנר, שכבר היה בדרך לישיבה עם הלקוח. למזלי לא הייתה בעיה עם המצגת ואחריה קיבלתי עוד ועוד משימות.

"תבדוק את סעיף המזומנים", ככה אמרו לי שהגעתי למחלקת הביקורת, בה אני נמצא כעת. באותו רגע חשבתי לעצמי שאין לי מושג מה רוצים ממני, אבל לאחר הסבר הבנתי את העבודה וביצעתי אותה. במחלקת הביקורת כבר הספקתי לקבל תגובות מאוד טובות על מספר משימות שביצעתי במהירות.

במהלך ההתמחות אני מגלה כמה דברים: ככל שעובר הזמן המשימות הופכות ליותר גדולות, יותר משמעותיות ויותר מעניינות. כן, זה באמת כיף להרגיש שאתה תורם ושסומכים עליך, במיוחד במשרד גדול כמו EY. בכלל, יחסי האנוש בפירמה הם מצוינים. אין הבדל בין מי אתה או מה אתה, יש משימה שאתה צריך לבצע אותה בין אם אתה שותף בכיר או עובד חדש. המשרד עובד לפי סטנדרט מאוד גבוה של מקצועיות והוא לא יורד ממנו.

בנוסף, אני מגלה במהלך ההתמחות כי מה שאנחנו לומדים זה מה שעושים בתכל'ס, בעולם האמיתי. ועוד דבר שגיליתי - העומס בלימודים בשילוב עם עבודה שגרם לי לחששות בהתחלה, התפוגג. עם התמדה אין דבר שאינו אפשרי.

גיא לבון

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×