100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: חשיפה לפרויקטים עתידיים ייחודים של הבנק

מאת: תומר סער (13.06.2017)

חודש וחצי בהתמחות וכל יום אני לומד משהו חדש. סדר היום שלי בחטיבה המשפטית בבנק מזרחי טפחות מאוד מגוון: כמעט בכל יום אני מתארח במחלקה אחרת בחטיבה המשפטית , פוגש אנשים חדשים, לומד מכל אחד מהם על העשייה שלו ואפילו מקבל מהם טיפים והמלצות לקריירה –כל אחד מהאנשים שפגשתי ממליץ לי לעסוק בתחום בו הוא נמצא, כך שנראה שסך הכל - כולם מרוצים).

בכל מחלקה אליה אני מגיע אני משתדל לשאול כמה שיותר שאלות, ללמוד כמה שאפשר על המחלקה ולהעריך האם אני רואה את עצמי בעתיד עוסק באותו תחום. העשייה במחלקות השונות כל כך מרתקת, כך שהניסיון שלי לגבש דעה באשר למסלול הקריירה העתידי שלי הופך ליותר ויותר קשה.

עד כה נחשפתי לתחומים רבים ומגוונים במסגרת פרויקט The leaders: עסקאות, ליטיגציה, שוק ההון, נדל"ן ועוד. אם בעבר חשבתי שהעבודה בבנק עוסקת בעיקר במתן הלוואות, כיום אני יודע שקיימות בבנק מחלקות רבות העוסקות בפעילויות מגוונות ושתחומי עיסוקן הם כמעט אינסופיים.

מה שמייחד את החטיבה המשפטית במזרחי טפחות, הוא שיש לה נגיעה בכמעט כל פעילויות בבנק, החל ממתן מענה שוטף ליחידות הבנק, כתיבת חוזים, ליווי פרויקטים עסקיים ועד לייצוג הבנק בעסקאות ענק. כך, לדוגמא, אני יכול בבוקר להשתתף בפגישה שדנה בשיווק פרסומי לשירותים בנקאיים ובצהריים לקחת חלק בדיון שעוסק בהשקעות בשוק ההון.

נהניתי מהחשיפה לפרויקטים עתידים וייחודיים שהבנק שוקד עליהם. בישיבות שעסקו בפיתוח הפרויקטים וקידומם הבנתי את החשיבות שבליווי המשפטי שמציף בעיות עתידיות שעשויות לצוץ, מציע פתרונות ומגדיר פעמים רבות מה מותר ומה אסור לעשות בהתאם לגבולות החוק.

במסגרת ההתמחות היו לי לא מעט התנסויות מעניינות. אחת מהן הייתה השתתפות בישיבת דירקטוריון של אחת מהחברות של הבנק. הישיבה הזכירה לי את ישיבות הוועד המנהל שאנו מקיימים באגודת הסטודנטים של המכללה למינהל, רק שהמספרים בדו"חות שלהם היו מעט יותר גבוהים.

הייתה לי גם ההזדמנות להכיר מקרוב עסקה מורכבת בה לקח הבנק חלק. באחד הבקרים המנטור שלי, עו"ד יחיאל ברבן,ראש אגף ייעוץ משפטי עסקי, הציג לי כותרת גדולה מאחד העיתונים הכלכליים שעסקה במכירה עתידית של מניות בחברת ענק בארץ. עו"ד ברבן עדכן אותי שהבנק (בסיועו של עו"ד אמיר סולר, מנהל מחלקה בחטיבה) הוא זה שעובד על העסקה עם הלקוח והסביר לי את כל הפרטים המורכבים הכרוכים בביצועה. לאחר סיכום האופן בו תתבצע העסקה,התנאים הכלולים בה והעבודה הקשה שהייתה כרוכה בעיצובה,קיבל הלקוח הצעה מבנק מתחרה ונוצר חשש באשר לשילובו של הבנק בעסקה. מספר ימים אחר כך, בבית עם הקפה של הבוקר והעיתון, קראתי שהעסקה יצאה לפועל. באותו היום הגעתי לבנק ועודכנתי שהלקוח בחר להמשיך את העסקה איתנו, וזאת בזכות המקצועיות והאמון.

במהלך ההתמחות התחדדה אצלי עוד יותר ההבנה כי המרכיב האנושי הוא המרכיב החשוב ביותר בכל ארגון. ללא שום ספק ההון האנושי בחטיבה המשפטית של הבנק, מהווה את החוזק שלה, הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית.

בהמשך מתוכננים לי עוד מספר אירועים מרתקים ומשימות מעניינות ומאתגרות, עליהם אמשיך ואפרט בבלוג הבא. בינתיים אני יכול להגיד שהחוויה הזו במסגרת הפרויקט מספקת לי הפתעות ומלמדת אותי דברים חדשים, אני רק מקווה שאצליח ללמוד כמה שרק אפשר בזמן שנשאר עד לסיומה.

תומר סער

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×