100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: ההתמחות מוכיחה לי ששום דבר לא גדול או קשה מדי

מאת: דון אלבורו (13.06.2017)

25 מיליון דולר.

למדתי פעם שחייבים כותרת פיקנטית שתגרום לקוראים להמשיך לקרוא. ובכל זאת, איך 25 מיליון דולר קשורים אלי? בלי לחשוף יותר מדי פרטים מטעמי חיסיון, 25 מיליון דולר זהו חלק מסכום הרבה יותר גדול של בקשת אשראי (הלוואה) שחברה בינלאומית מאוד גדולה ביקשה מבית ההשקעות פסגות, ומיועדת להיות מנוהלת ע"י מחלקת האשראי הלא סחיר בה אני מתמחה, במסגרת פרויקט The leaders.

בחינת העסקה כללה מקצועיות רבה, תוך התמודדות עם חוזים באנגלית (בואו נגיד שעבור מי שלא מיומן בקריאה והבנה של פרטי חוזה עסקי בעברית זו יכולה להיות מטלה מאוד מאתגרת. עכשיו תחשבו על ביצוע אותה המשימה, רק בשפה האנגלית בניב "שייקספיר כלכלי"). אני בהחלט גאה לומר שלקחתי חלק משמעותי בהקמת בקשת האשראי, על רוב חלקיה, אשר עלתה לאחר בחינה מדוקדקת (מאחר ומדובר על כספי עמיתים) לשתי ועדות בדרך לאישור, ולבסוף יצאה לפועל ! אני! 25 מיליון! בדולרים!

אני עמוק בתוך ההתמחות ועברתי לא מעט חוויות משמעותיות, מלמדות ומרתקות: ישיבה בוועדות שמנהלות את כספי הציבור;חשיפה לתהליכי קבלת החלטות משמעותיים.

חלק ממשימות היום יום יכולות להיות טכניות, וכשאני אומר טכניות אז כן, לא תמיד מדובר בסוגיות סופר רגישות "וסקסיות", אלא יותר בכיוון של ניתוח נתונים פיננסיים מדו"חות כלכליים של חברות שונות,בחינת הלוואות קיימות או הלוואות עתידיות. צריך להבין שזה חלק מהעבודה, ולדעת לעבוד,לדוגמא, עם תוכנת אקסל על כל הפונקציות והפעולות שניתן להריץ איתה במקצועיות וביעילות, זה חלק בלתי נפרד מהעולם הזה. פה חשוב לי לתת קרדיט ענק למכללה למינהל שמעבירה את הידע הכי עכשווי ורלוונטי בתחום.

אני כבר ממש מרגיש בבית. זה לא קשה כשמדובר קטנה: את איתי המנטור אתם כבר מכירים, והמקביל שלו - איילון –מקצוען אמיתי בתחום האנליזה, בעל זיכרון מטורף ומנהל השקעות מעולה שמעביר לי תכנים מקצועיים ברמה האישית, בשפה עממית, ובהדרכה סבלנית. ובכלל מדובר על מחלקה מקצועית ואיכותית, ראוי למי שמנהל בסופו של דבר כספי ציבור, את הפנסיה והגמל של מאות אלפי חוסכים.

אני זוכה לעבור על חוזים, מחפש נקודות חולשה שעלולות להוות בעיה בעסקאות ואפילו מוצא.

לומד לעבור ולנתח בצורה יעיל הדו"חות כספיים, באופן מעמיק אפילו יותר מהחומר שנלמד בכיתות, ובעצם ממשיך לצבור את הניסיון התעסוקתי שלי כבר במהלך הלימודים לתואר הראשון.

ההתמחות מוכיחה לי ששום דבר לא גדול או קשה מדי, ומי שבאמת רוצה - ידע להתקדם ולהתפתח.

לא נשאר עוד הרבה. עוד מעט ויגמרו להם שלושת החודשים של פרויקט ההתמחות וזו בהחלט סיבה לא להוריד את הרגל מהגז.

אעדכן בבלוג השלישי.

דון אלבורו

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×