100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הזדמנות להציץ אל המקצוע בו אני רוצה לעסוק

מאת: סוזי דהן (13.06.2017)

לפני כמעט חודשיים התחלתי את ההתמחות שלי בסונול במסגרת פרויקט The Leaders. ציפיתי בעיקר ללמוד- על התחום, על שוק העבודה, אבל בעיקר על עצמי. האם אתחבר לתחום משאבי אנוש? האם לימודי התואר יבואו לידי ביטוי בהתמחות בסונול? האם אתחבר לתחום ספציפי ממגוון התחומים שקיימים במשאבי אנוש? וכמה יתרום הפרויקט לעתיד המקצועי והאישי שלי?

במהלך הזמן שעבר חוויתי את תחום משאבי האנוש על כל גווניו, למדתי כיצד ממיינים קורות חיים של מועמדים לגיוס, כיצד לבצע ראיונות טלפוניים ומה עליי לזהות בשיחות אלו. לקחתי חלק בתהליך הגיוס כולו - מרגע קריאת קורות החיים, דרך הריאיון הפרונטלי ומבחני ההתאמה ועד לקבלה של המועמד לחברה. למדתי על הסכמי העבודה השונים הנחתמים מול העובדים בחברה וכיצד זה משתנה מארגון לארגון.

בנוסף, חברתי לאחראית פיתוח ההדרכה והפיתוח הארגוני של חברת סונול וממנה למדתי על כל סוגי ההדרכות השונות שנעשות בחברה,וכיצד היא בדרכה פועלת בתחום הפיתוח הארגוני של סונול – בין אם זה על ידי שדרוג מערכות שונות ובין אם זה ייעוץ למנהלי התחנות השונות. שמחתי על חוויה זו כי היא נתנה לי הזדמנות להציץ אל המקצוע בו אני שואפת לעסוק. מכיוון שבמקביל לתחום משאבי האנוש אותו אני לומדת במסגרת התואר הראשון אני גם לומדת תואר שני בייעוץ ארגוני,הרגשתי שזכיתי כפליים – גם לגעת בעולם משאבי האנוש וגם ללמוד בפועל על עבודת היועצת הארגונית בחברה.

חוויה מיוחדת אותה חוויתי לפני שבועיים נוגעת בעוד תחום של משאבי אנוש – דיני עבודה. זכיתי להזדמנות מדהימה להצטרף לסמנכ"לית משאבי האנוש ומנהלת מחלקת משאבי האנוש של סונול לדיון בבית הדין לעבודה שבחיפה. למדתי הרבה על דיני העבודה השונים, על זכויות של עובדים בארגון, על הסכמי עבודה, אבל הדבר שממנו הכי התרגשתי זה החוויה עצמה- זו הייתה הפעם הראשונה שלי בבית משפט והכל הרגיש לי כמו בסרטים. הייתה זו הזדמנות לחוות את עולם משאבי האנוש ממקום קצת שונה, או כמו שסמנכ"לית משאבי האנוש של סונול אמרה לי: "זה העולם האמיתי".

במסגרת הפרויקט אני מרגישה חלק פעיל לגמרי ממחלקת משאבי האנוש של סונול. בנות הצוות דואגות כל הזמן שלא אפספס משהו חשוב בתהליך הלמידה ותמיד חושבות כיצד הן יכולות ללמד אותי עוד. העבודה במחלקת משאבי אנוש היא מאוד דינמית, כמעט בכל יום נתקלים בסוגיה חדשה איתה נאלצים להתמודד, בין אם זה מול העובדים הקיימים, עובדים שעזבו או מועמדים לגיוס. למדתי בכמה היבטים סונול עוסקת מעבר לדלק - על המפעלים, על המתחמים השונים, על החברות הבנות, על סוגי התפקידים השונים בחברה וכן הלאה.

דבר שריגש אותי מאוד הוא החשיבות שחברת סונול מעניקה לנושא התרומה לקהילה. במהלך ההתמחות סונול החלה ביוזמה התנדבותית חדשה למען הקהילה בשיתוף עם עמותת "פתחון לב" והציבה בתחנות הדלק שלה ברחבי ארץ מכליות ריקות על מנת שהלקוחות יתרמו בגדים משומשים. הידיעה שהחברה בה אני מתמחה חושבת גם על האחר, שימחה אותי מאוד.

נותר עוד חודש לפרויקט ואני מאוד מתרגשת ממה שהוא עוד יביא איתו - עוד התנסויות, עוד למידה, עוד חוויות, עוד הבנה, ובעיקר עוד הנאה. יש משהו כל כך מרגש בלהיות חלק מעשייה, בלהרגיש איך אני מקדמת את עצמי עוד שלב אחד קדימה לכיוון השאיפות שלי. תנסו את זה- ההרגשה נפלאה.

סוזי דהן

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×