100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הקורסים שלמדתי מתבטאים בכל רגע בעבודה עצמה

מאת: חן קושניר (13.06.2017)

הגענו כמעט לאמצע ההתמחות. רגשות מעורבים ותחושות שונות מלוות את המשפט הזה, אבל בעיקר הפתעה עד כמה הזמן עובר מהר.

במשך כמעט חודשיים אני מגיעה פעמיים בשבוע למשרדים של אדלר- חומסקי במסגרת פרויקט The Leaders, עובדת, מתנסה, שואלת, בודקת, ובעיקר- לומדת. כשאתה חלק מצוות קריאייטיב, כל יום מביא איתו בריף חדש, משימות מעניינות ולקוחות שונים. העבודה עצמה מרתקת ומגוונת. החל מיצירת מודעות לעיתונים, דרך יצירת שלטי חוצות לחברות המוכרות ביותר, ועד פרסומות שכולנו רואים יום יום בטלוויזיה. מותגים שכולנו מכירים ומוצרים שכולנו משתמשים בהם, פתאום נראים לי שונים, מזווית אחרת- של חברת הפרסום.

הרעיון והידיעה שכל יום מביא איתו משהו חדש קסמו לי בעבודה הזו, והדינמיות הזו מייצרת משהו מאוד מעניין בעבודה של המעצב. העובדה שבכל יום שנכנסים למשרד אפשר לעסוק במשהו שונה לגמרי, היא מעניינת ומאתגרת. כל בריף מביא איתו אתגר חדש, כל משימה מביאה איתה צורך בחשיבה מחוץ לקופסא וביצירתיות.

במשרד עצמו אין רגע משעמם. תמיד יש משימות, התייעצויות בין המעצבים, שיחות מסדרון על פרסומות ותסריטים, ואווירה טובה וחברית באופן כללי. הגיוון של הלקוחות והמשימות הוא מדהים- רגע אחד עובדים על שלט חוצות למותג רכב ורגע לאחר מכן עוסקים בפרסומות טלוויזיה לאחד המותגים המובילים.

בתור מתמחה, הופתעתי לקבל משימות כמו כל מעצב רגיל בצוות, הרגשתי שסומכים עליי ומאמינים בי. להיות סטודנט ולהתנסות תוך כדי בעבודה אמיתית זה דבר לא מובן מאליו בכלל. ברגע אחד הכל מתחבר- 4 שנים של לימודים שמכינות אותך לרגע אחד. לבריף אחד. למשימה אחת. באחד מהימים הגעתי בבוקר למשרד והתבקשתי לעזור לאחת המעצבות במצגת שהיא מכינה ללקוח מאוד גדול. המשימה שלי הייתה לעצב לוגו ראשוני לפרסומת שתצא בקיץ הקרוב. קיבלתי הסבר על המסר שצריך להיות מועבר בלוגו, על המותג, על האווירה הכללית שלו, וקדימה - לעבודה.

קודם כל עברתי על כל הפרסומים הקודמים שנעשו לאותו המותג. פרסומות, שלטים, מודעות, צבעוניות, פונטים, צילומים- כל כך הרבה פרמטרים. עכשיו אני מבינה שכשמעצבים משהו חייבים להיות מעודכנים בפרסומים קודמים של המותג, העיצוב חייב להיות המשכי ומדויק, ולדבר באותה שפה של שאר הפרסומים. 3 עמודים של שרטוטים במחברת הסקיצות שלי הספיקו לי כדי להבין מה הכיוון הכללי של הלוגו שאני רוצה לעצב. מכאן עוברים למחשב- שרטוט בתוכנת האילוסטרייטור, מציאת הפונט המתאים ללוגו, בחירת הגוונים המדויקים, והרקע המתאים לאווירת הלוגו. אחרי מספר לא קטן של ניסיונות הרגשתי שהגעתי ללוגו המתאים. התייעצות עם שאר המעצבים עזרה לי לבחור פונט מוצלח יותר, ללטש את הקווים ולבחור את הגוון המדויק שחיפשתי.

לקראת סוף היום נוצר לוגו חדש (ואפילו מוצלח), שהולך להצטרף למצגת ללקוח. כך פתאום, קורסים שלמדתי במכללה בנושא עיצוב לוגו, העברת מסר, וטיפוגרפיה, התרכזו לכדי לוגו אחד. כיף לראות את הלימודים באים לידי ביטוי יום-יום בעבודה, לראות את הקשר הישיר בין מה שלמדנו למה שמיושם. הרבה פעמים מרגישים שהלימודים הם מאוד תיאורטיים ושונים מהחיים "בחוץ", אבל היום אני מרגישה שהם בעצם הכנה אחת לגדולה לעבודה האמיתית. אין ספק שהלימודים היו רלוונטיים לכל דבר שבו אני עוסקת בהתמחות, והיום אני רואה איך הקורסים שלמדתי מתבטאים בכל רגע בעבודה עצמה.

אחד הציטוטים שאני יותר מתחברת אליהם הוא של סטיב ג׳ובס: "עיצוב אינו רק איך משהו נראה ומרגיש. עיצוב הוא איך דברים פועלים". עיצוב הוא הרבה יותר מבחירת צבע או צורה, הוא דרך להעביר מסר, למכור מוצר, להפיץ אידיאולוגיה ולפעמים סתם לעשות טוב בלב.יש בעיצוב הרבה מעבר ליופי, ואנחנו כמעצבים אחראים על כך. כיף להיות חלק ממקום שזוכר את זה כל יום.

בחודשיים שנותרו להתמחות אני מקווה להמשיך להעביר מסר על ידי עיצוב, להמשיך להשתלב בצוות הקריאייטיב, להמשיך לקבל משימות מעניינות, ובעיקר- ללמוד.

מחכה לספר לכם בבלוג הבא על עוד חוויות מעניינות ומאתגרות שאעבור עד סוף ההתמחות.

חן קושניר

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×