100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: קמפיינים, פסקי דין, עסקאות ומה שביניהם

מאת: מארק סמיונוב (11.06.2017)

כבר חודש וחצי שאני במשחק. חצי דרך של עשייה, חוויות, פגישות ולמידה כבר מאחוריי. כל יום שאני נמצא בחברת שיכון ובינוי אני מבין ששלושת חודשי ההתמחות שזכיתי בהם, במסגרת פרויקט The leaders, הם רק תחילת הדרך והייתי שמח אם היה לי עוד זמן, כדי לספוג את כל המתרחש סביבי. עם הזמן, העניינים מתחילים להיות יותר ברורים ומובנים, מושגים שונים כבר לא נשמעים לי זרים, אני מתחיל להבין איך הדברים באים לידי ביטוי בפועל, מי הם האנשים שמניעים את גלגלי המערכת, ואני לוקח חלק בכל זה.

במחלקה המשפטית אני מתלווה לאחד המנטורים שלי, עו"ד יאיר לבנה סגן היועץ המשפטי של הקבוצה,לימים שלמים של פגישות במשרדי עורכי דין הגדולים בישראל. אני בטוח שיש כאלה שיחשבו שפגישות מסוג זה הן משעממות,אבל אני יושב בהן מרותק לכיסא ולא מפספס מילה. בעצם, הייתי יכול לתמלל את כל הפגישות האלו אם היה צורך.

מכיוון ששיכון ובינוי היא חברה בינלאומית הפועלת בכל העולם, ברוב הפרויקטים הגדולים יש לחברה שותפים בביצוע הפרויקט, ולרוב אלו חברות מחו"ל, לכן הפגישות מתנהלות באנגלית. בכל פגישה אני נחשף לעוד ועוד שותפים ומבין שמכל העולם מגיעים לישראל כדי לעשות עסקים. אנחנו מדינה מלאה בהזדמנויות ורק צריך לדעת לזהות אותן.

אני גם נחשף לפעילות הרבה של שיכון ובינוי בתחום האחריות התאגידית. אחד הקורסים האהובים עלי בתואר היה הקורס בדיני תאגידים. המרצה הרבתה להזכיר את הציטוט של מילטון פרידמן “The Business of Business is Doing Business” , ואני רואה כיצד זה באמת קורה בשטח, כאשר חברה מובילה בתחום הנדל"ן מבצעת עסקאות של מיליוני שקלים ובו זמנית לא שוכחת את האחריות התאגידית שלה.

בימים שאני לא ב"שטח" אני חוזר למשרדי במחלקת השיווק של הקבוצה ומצטרף למנטורית השנייה שלי, יעל ביגון חן, מנהלת המחלקה. בשונה מהמחלקה המשפטית, במחלקת השיווק בכל שבוע נולד פרויקט חדש. כל הזמן עולים קמפיינים לאוויר, פרויקטים שמיועדים לציבור הרחב וגם לעובדי החברה עצמה, ואני שותף להם החל מרגע גיבוש הרעיון ועד לשיגורם לאוויר. אחד הקמפיינים האחרונים שביצענו היה קמפיין מודעות לנושא אבטחת מידע. הקמפיין כלל חלקים דיגיטליים, עיצוב פוסטרים, בחירת תוכן נכון וקולע, והכל על מנת שקהל היעד שלנו יגיב בצורה הנכונה.

הפעילות שלי במסגרת ההתמחות היא מאוד דינמית. אני לא יושב במקום ומשתדל לקחת מהתקופה הזאת כמה שיותר. אני מקבל טיפים מהמנטורים שלי, טיפים שלא לומדים אותם במסגרות אקדמיות, ומבין שהדרך היעילה ביותר ללמוד את הדברים האלו היא להתנסות בהם בשטח.

בימים הקרובים מתוכננות לי פגישות עם מנכ"ל הקבוצה ומנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן,עליהן אספר בבלוג הבא שלי. תמשיכו לעקוב, ואם למישהו יש שאלות, אל תחששו לפנות אלי בפייסבוק - Mark Semenov.

תזכרו - אדם שלא טעה הוא אדם שמעולם לא ניסה לעשות משהו חדש.

מארק סמיונוב

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×