100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: מיכל גרין זברסקי (11.06.2017)

אני כבר לקראת תחילת המחצית השנייה של ההתמחות במשרד פיצו קדם. בבקרים בהם אני נוסעת למשרד הרכב שלי כבר מכיר את הדרך. אני נכנסת למשרד אחרי שהייה ממושכת על הכביש, מתקבלת בחיוכים ובברכת בוקר טוב וכל תחושת התסכול של הפקקים של הבוקר נעלמת כאילו לא הייתה. אני ניגשת לחלקה הקטנה שלי, על שולחן ארוך, מלא בסקיצות, שרטוטים ודוגמאות של חומרים שאין באף משרד אחר. רק כאן. החלקה שלי אומנם קטנה פיזית אבל כל כך גדולה בכל מובן אפשרי. אני מתיישבת על המחשב שלי ומתחילה לעבוד, והשעות חולפות כל כך מהר. ככה זה כשנהנים, מאבדים תחושת זמן.

האדריכלים המוכשרים שלצדם אני עובדת ומהם אני לומדת ללא הפסקה, אנשי המקצוע שמגיעים, הלקוחות, הפגישות שמתקיימות בחדר הישיבות, ארוחות הצהריים המשותפות לצד אדריכלי המשרד, שיטוט בארכיון החומרים, כל אלה יצרו עבורי אווירה חדשה ומרגשת,כזאת שמרגישה לי כל כך טבעית ומוכרת. כזאת שאני כל כך אוהבת. כזאת שאני מחכה לה פעמיים בשבוע.

"יש פגישה עוד מעט בחדר הישיבות בקשר לדירה שאני עובדת עליה. "רוצה להצטרף?" שואלת אותי הילה, המנטורית שלי. "ברור!", אני עונה לה. אני מצטרפת לפגישה, מצוידת במחברת הסקיצות שלי. במהלך הפגישה עולים מספר מושגים שאני שומעת בפעם הראשונה בחיי. אני רושמת לי הערות וממשיכה לדלות מידע ולהעשיר את מילון המושגים של ה"מעצב המתחיל". "עם הזמן גם אני אשתמש במונחים האלו בכזו קלילות, המילים שכרגע לא מוכרות לי כלל, יתגלגלו לי על הלשון בטבעיות", אני חושבת לעצמי.

אנחנו יוצאות מהפגישה, ועוד לפני שהספקתי לפנות להילה ולבקש ממנה שתתרגם לי בעברית מדוברת את המושגים החדשים שנחשפתי אליהם, כבר מחכה לה עוד לקוח שהגיע לפגוש אותה. האינטנסיביות במשרד שמכתיבה את הטון, יוצרת אווירה של עשייה בלתי פוסקת. כזה המשרד של פיצו קדם, מחדש ויוצר ללא הפסקה. אני חוזרת לחלקה שלי וממשיכה לעבוד.

בתחילת ההתמחות, שהייתה מלווה בציפיות רבות וגם בלא מעט חששות, לא ידעתי כמה החוויה שאעבור תהייה משמעותית עבורי, במיוחד בהקשר ללימודים. העבודה במשרד מאפשרת לי להבין מזה עיצוב באמת. עיצוב ששואל שאלות, שחוקר ומגלה כל פעם עולם חדש ושונה מקודמו. עיצוב עם אמירה. עיצוב שנוצר בשביל להישאר ולהיזכר. "אף פעם אל תתאהבי ברעיון" אמרה לי רותם, אדריכלית במשרד. "תמיד תדעי שהכל פתוח לשינויים. ותקבלי אותם. אל תפחדי משינויים, גם אם נראה לך שמאוחר מדי בשביל לשנות, אף פעם לא מאוחר מדי. שינויים כאלה יהפכו את הפרויקט לטוב יותר, נכון יותר ומדויק יותר".

באחד מימיי ההתמחות הצטרפתי ליום צילומים שנערך בדירה שעוצבה על ידי המשרד. נכנסתי לדירה עוצרת נשימה, עם מרפסת הפונה לים. הסיור כלל הסברים בנוגע לחלוקת אזורי הדירה, בחירת החומרים ויצירת שפה עיצובית ייחודית לפרויקט. כסטודנטית לעיצוב מלמדים אותנו שהמילה "סתם" היא מילת גנאי. לא הגיוני שהבחירות העיצוביות שלי לא יתבססו על סיבה כלשהיא. זה מה שהיה כל כך ברור לי במהלך הסיור בדירה. הכל נבחר ועוצב בקפידה עם מחשבה על כל פרט. בדירה הזו אין מקום לסתם. סתם פשוט לא קיים. לא כאן ולא במשרד.

כשהגעתי שוב למשרד לאחר הסיור, המשכתי לעבוד כשנושא ה-"סתם" מלווה אותי. חיפשתי פירוש ברור להגדרת המילה: "דבר שלא התכוונו במיוחד לאמרו או לעשותו, והוא נעשה כבדרך אגב" -אז אין טעם לעשותו מלכתחילה, חשבתי לעצמי, תוך כדי שאני עובדת על שרטוטים לדירה בפרויקט חדש שעתיד לקום. כשחזרתי הביתה והמשכתי לעבוד על פרויקט הגמר שלי ללימודים, ליוותה אותי אותה התחושה. ליצור מתוך מחשבה מקדימה, מתוך רצון לחדש, עם סיבה. לא סתם.

פיתוח קונספט לפרויקט, החשיבה על תכנון מדויק שמתבסס על עקרונות קבועים, שפה שנוצרת מתוך מחשבה, כל אלה יחד יוצרים תוצאה סופית ייחודית כל פעם מחדש, כזאת שכשמסתכלים עליה. הכל מתחבר, הכל שלם. וכך בדיוק עובד המשרד. וככה בדיוק אני רוצה לתכנן וליצור. לא סתם.

הכל במשרד כל כך מלהיב עבורי, אני מנסה לדלות מידע מכל אחד מהאדריכלים המוכשרים שעובדים לידי ופיצו בראשם. אני מתעניינת במה ששירלי עושה, פוזלת למחשב של נועה, חולפת על פני תכניות של פרויקט משותף שרותם וויטלה עובדות עליו ומציצה באלגנטיות,שואלת את הילה המנטורית שלי אינספור שאלות וכל פעם מחדש מציפה אותי התלהבות. מין הרגשה כזאת שאני נמצאת במקום הנכון, בדיוק איפה שרציתי להיות, שאני עושה בדיוק מה שאני אוהבת. תחושה שבחרתי נכון. שבחרתי לא סתם.

מיכל גרין זברסקי

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×