100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: מהקורס בדיני חברות לדבר האמיתי

מאת: ליאב טל (08.06.2017)

בפעם הקודמת שכתבתי, תיארתי את שלבי הלמידה המפורטים, שגרת היום, הפסקות האוכל ואת ההתרגשות שאפפה כל רגע בהיותי במשרד עוה"ד נשיץ ברנדס אמיר ושות'. כעת, כשחצי מהתכנית מאחורינו, חודש וחצי של עבודה אינטנסיבית מעמיקה ומלמדת, אני מוצא עצמי בלי הרבה מילים. כמויות הידע והניסיון שאני צובר בכל רגע בעבודתי במשרד במסגרת פרויקט The Leaders, גדולות משהנייר יכול לספוג. בעיקר אני מרגיש כל כך בבית.

הפכתי ללא ספק לחלק מהצוות, חלק אינטגרלי, ובצניעות זהירה ארשה לעצמי לומר חלק משמעותי. כל בוקר הכניסה למשרד מלווה בשיחת בוקר טוב עם עובדי ועובדות המנהלה, קפה עם המתמחים ועורכי הדין - רגע לפני שנכנסים לעומק היום ולעבודה. המשרד הפך להיות חלק בלתי נפרד משגרת החיים שלי.

רשימת המשימות מתארכת וכך גם מורכבותן והאחריות המוטלת עליי. אחת המשימות העיקריות בהן אני עוסק קשורה לעסקת מכירה חשובה. באחד מימי ההתנסות קיבלתי זימון במייל לפגישה עם בעלי החברה שאת מכירתה אנחנו מלווים. הימים לפני הפגישה לוו בעבודה מאומצת. נדרשנו להכין את כלל המסמכים, לעבור על כל הסכמי השכירות, לתמצת ולסכם הסכמים קיבוציים החלים על החברה, והכל כדי להגיע מוכנים ככל שרק ניתן לפגישה עם השותפים הבכירים והלקוחות.

יום הפגישה. מוודאים שחדר הישיבות מוכן לקראת הגעת הלקוחות, מביאים את כל הקלסרים שעמלנו עליהם וממתינים. אל המשרד נכנסו הלקוחות ואני הוצפתי התרגשות - הפרצופים התחברו לשמות, אבל בעיקר זה אני שעבר מהכיסא בקורס דיני חברות אל הדבר האמיתי - פגישה עם לקוחות, יישום הנלמד בפרקטיקה המקצועית.

הפגישה ארכה שעות - שש ליתר דיוק. עברנו על דרישות הקונים והתרכזנו במתן תשובות על שאלות שעלו בתהליכי המשא ומתן. על אף השעות הרבות לא הרגשתי עייפות, הרגשתי סוף סוף שאני עושה את הדבר האמיתי והתרכזתי כל כולי כדי לשאוב כל פיסת ניסיון שרק אפשר. בסיום הפגישה חזרנו אל המשרד של עו"ד טל ממן, שם ערכנו מעין חישוב מסלול מחדש בהתחשב במידע שקיבלנו בפגישה, ועשינו חלוקת עבודה במבט צופה פני עתיד.

הימים חולפים, העסקה מתקדמת שלב אחר שלב -פגישת המשך עם הלקוחות, עוד חוזים וניהול משא ומתן עם הלקוחות, חלוקת עבודה ובעיקר למידה ברמה מאוד גבוהה. המנטורים שמלווים אותי באופן כמעט יום יומי מחברים אותי בכל דרך אפשרית לפעילות בעסקה בה אני לוקח חלק. תחושת השייכות שתיארתי רבות נובעת בעיקר הודות למאמציהם והחשיבות הרבה שהם מייחסים לכך.

ההתנסות שלי ב-The Leaders מועצמת עשרות מונים מהעובדה כי אני הולך להתמחות במשרד זה. זו לא עוד סדנא נקודתית, אלא נקודת הפתיחה של הקריירה שלי. השייכות למשרד עוטפת ונוגעת גם בחיים האישים שלי. החברים והמשפחה כבר משננים את שם המשרד ומכירים את הלוגו, מכירים בעוצמתו ושותפים לתהליך המקצועי והאישי שאני חווה. כשאני חוזר הביתה ומשתף (כמובן בלי להיכנס לפרטים) את שעבר עליי במשך היום, את התחושות שאני חווה והאחריות שאני מקבל, אמא שלי נוהגת לומר שנתנו לי צ'ק גדול מאוד ועכשיו תורי לפרוע אותו.

השבוע צפויה פגישת המשך גדולה עם הלקוחות. יש הרגשה של Closingבאוויר. אני מוצא עצמי מחכה כבר לפעם הבאה במשרד, לקבל את סל המשימות היומי ולצאת לדרך, שבסופה אני יכול להסתכל ולחייך על ההספק היומי והתרומה לתהליך. בסוף כל יום, אני יורד לקומה הראשונה, שם יושבת טל, ומגיש לה את התוצר היומי. הרגשת הסיפוק שיש לי ברגעים אלו היא אדירה - אני שותף בתהליך גדול ובעל השפעה ממשית על עסקת רכישה יוצאת דופן. זוהי ללא ספק חוויה ייחודית שרק במסגרת פרויקט The leadersאפשר לחוות.

בפעם הבאה אני מקווה שכבר אספר לכם על המפגשים עם הרוכשים וסגירת העסקה. עד אז תוכלו למצוא אותי בקומה רביעית בסוף המסדרון, צובר עוד ניסיון.

ליאב טל

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×