100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: כשהקורס בדיני חוזים הופך למציאות

מאת: תומר סער (29.05.2017)

20 סטודנטים מצוינים נוגעים בהצלחה ב-20 החברות המובילות במשק הישראלי", אלו היו השלטים שקידמו את פניי עם כניסתי ללימודים במכללה למינהל.

כמו כל התחלה, גם תחילת הדרך באקדמיה מלווה בחשש מאי-הצלחה וברצון עז לעמוד בציפיות. עם הכניסה לעולם זה,חשבתי לעצמי שאם אקח חלק בנבחרת The Leaders, זה יהיה הסימן שלי להצלחה.

הגיעה שנה ג', אני במרחק פסיעה מסיום התואר ולתיבת המייל שלי הגיעה הודעה המבשרת על פתיחת הרישום להגשת מועמדות לפרויקט The Leaders. הרגשתי שזה הזמן שלי, קצת לפני סוף התואר, להוכיח לעצמי שהצלחתי. ואכן, לאחר הליך מיון לא פשוט שכלל שלבים רבים וארך קרוב לשלושה חודשים, נבחרתי להיות חלק מהנבחרת.

ההודעה על קבלתי לנבחרת הגיעה רגע לפני הבחירה בתחום ההתמחות בו ארצה לעסוק עם סיום לימודי המשפטים. כעת, זכיתי לקחת חלק בפרויקט שמאפשר הצצה נדירה וייחודית לחטיבה המשפטית של אחד מהגופים הפיננסיים הגדולים והחזקים בישראל, בנק מזרחי-טפחות.

ביום הראשון הגעתי עם לא מעט חששות. בכל זאת, מקום חדש, אנשים שאני לא מכיר, ומעל לכל מרחפת השאלה הגדולה -איך אני בדיוק אמור להשתלב שם?

עם כניסתי קיבל את פניי עו"ד יחיאל ברבן, ראש האגף לייעוץ עסקי בחטיבה המשפטית של הבנק. גישתו הנעימה והמרגיעה מיד הסירה את כל החששות, ותוך זמן קצר הרגשתי חלק מהחטיבה. כיאה למשפטנים, עם שיחתנו הראשונה נמסר לי קלסר בן 60 עמודים שבו מפורט "כל מה שאתה צריך לדעת על החטיבה".יחד עם זאת, יחיאל לא חסך במילים ותיאר בפני בעל פה ובאריכות את המתרחש בחטיבה.

עוד לפני שהצלחתי להבין מה קורה, הגיעה לשולחנו של עו"ד ברבן סוגיה משפטית-בינלאומית מורכבת, שלהכרעה בה משמעות כלכלית כבדה שהצריכה פתרון משפטי דחוף. מיד צללתי לעשייה בחטיבה, נחשפתי לאופן שבו מטפלים בסוגיות משפטיות ואף לקחתי חלק בחשיבה המשפטית שהביאה בסופו של דבר לפתרון. פתאום התיאוריה מהאקדמיה רקמה עור וגידים והפכה למציאות.

בהמשך השבוע נשאלתי אם ארצה להצטרף לצוות עורכי דין מהחטיבה, שיצא לפגישה בשלב הסופי לפני חתימת עסקה למתן הלוואה. כמובן שעניתי בחיוב. בדרך לפגישה, הוסבר לי שלא מדובר בסתם עסקה, אלא בעסקת ענק בין 2 חברות מוכרות בישראל, עסקה שתפורסם בקרוב באמצעי התקשורת השונים ותזכה לסיקור נרחב. המשא ומתן בין הבנק לחברה נערך שעות ארוכות, עסק בסכומי כסף אדירים ונגע בכל סעיף וסעיף בחוזה. הקורס בדיני חוזים הפך פתאום להיות רלוונטי יותר מתמיד.

יצאנו מהפגישה תשושים אך מסופקים, והגענו בחזרה למשרדי הבנק. אחד מהדברים שאי אפשר לפספס עם הכניסה למשרדי הבנק הוא פרויקט "Happy Art" במסגרתו החליט הבנק לעצב "כספומטים שמחים" בשיתוף מעצבי אופנה מובילים. מה שהקסים אותי במיוחד הוא המאמץ להעביר את ערך השמחה לכל מקום– החל מקוביות הונגריות שמונחות בכל שולחן שכוללות כיתובים שונים המעודדים שמחה ועד לשלטי חוצות ענקיים. לדברי העובדים עמם יצא לי לשוחח, המהלך הצליח ושינה בענק את תפיסת השירות ואת האווירה בחברה.

לפני ששמתי לב עבר לו השבוע הראשון שלי בבנק, במהלכו הסתובבתי בין המחלקות השונות, הכרתי את החברה והעובדים מקרוב. כל עובד ששוחחתי עמו קיבל אותי בסבר פנים יפות והציע לי להצטרף וללמוד מהעשייה שלו. אני מסיים את השבוע הזה עם ציפייה רבה להמשך ומלא תקווה ולהכיר וללמוד כמה שיותר.

תומר סער

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×