100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הצטרפתי לחברה שלא מפסיקה להמציא את עצמה מחדש

מאת: זוהר בלקין (28.05.2017)

בתחילת שנה ב' ללימודי הציעו לי להגיש את מועמדותי לפרויקט The Leaders. פרויקט זה בוחר כ-20 סטודנטים מובילים ומאפשר להם לבצע התנסות מעשית באחת החברות המובילות במשק. אני נבחרתי להתמחות בחברת צ'ק פוינט, המובילה העולמית בתחום אבטחת המידע. מוצרי החברה משמשים מעל ל- 100 אלף עסקים ומיליוני משתמשים ברחבי העולם, ועל קהל לקוחותיה נמנים על חברות ה-Fortune 500, וביניהן תאגידים כמו Disney, Bank of America, Nestle ועוד.

כמובן שאני גאה על ההזדמנות להשתלב בחברה בסדר גודל כזה ומעסיקה מעל ל-4,300 עובדים ברחבי העולם ומתוכם כ-2,000 בישראל. בימים אלו, אגב, החברה נמצאת בעיצומו של תהליך איחוד כל משרדיה למטה המרכזי שנמצא בתל-אביב.

לפני תחילת ההתמחות הוזמנתי ליום אוריינטציה שמקיימת החברה לעובדיה החדשים אחת לשבוע. בתור בעל ניסיון במערכות גדולות הטובעות בבירוקרטיה, הופתעתי לטובה מיעילות ואיכות התהליך בארגון כה גדול. כבר בתחילתו של היום ניכר היה שהחברה לוקחת ברצינות רבה את תהליך הקליטה במטרה לתת לעובדים החדשים הרגשה חמה וכניסה חלקה למשפחת צ'ק פוינט.

היום התחיל בסבב היכרות קצר בין כל המצטרפים החדשים ומשחק נחמד שמטרתו הייתה להעמיק את ההיכרות עם החברה, והמשיך בסדרת הרצאות מגופי ה - HR וה - IT שמטרתן לאקלם את העובדים החדשים עם המערכות והתהליכים בחברה. כבר מההתחלה ניתן היה להתרשם מהגיוון והאיכות האנושית של האנשים בצ'ק פוינט, החל ממתמטיקאים ואנשי אקדמיה, בוגרי הנדסה, אנשי מקצוע שהגיעו מחברות גלובאליות כמו אינטל ועד ליוצאי יחידות טכנולוגיות בצה"ל שאך השתחררו מהצבא. פרט לפן המקצועי בולט גם הפן האישיותי של אנשי צ'ק פוינט - מדובר באנשים טובים ואנשי שיחה מצוינים אשר ללא ספק מתאימים ל-DNA הארגוני. את יום האוריינטציה סיימנו בקפה ושיחה עם מי שעתיד להיות המנהל הישיר של כל אחד מאיתנו.

את היום הרשמי הראשון של ההתמחות פתחתי בהיכרות עם האנשים במחלקה אליה הצטרפתי, מחלקת Cloud Security, והתמקמות בעמדה שהוכנה עבורי מבעוד מועד. קפיצה קטנה למחלקת ה - IT לצורך קבלת הלפטופ עליו אעבוד במהלך ההתמחות, כוס תה, ואני מוכן להתחיל. לאחר שיחת תיאום ציפיות קצרה עם ארז, המנהל הישיר, התחלתי בעבודת המחקר הראשונה אשר הוטלה עלי. במסגרת מחקר זה אני מנתח תהליך מסוים, בוחן את צרכי השוק ואמור להמליץ על כיוונים ופתרונות שבשאיפה יהפכו בעתיד למוצר ממשי ויצטרפו לפורטפוליו העשיר של החברה.

אני מלא ציפייה להמשך ההתמחות וללמידה וחשיפה לפעילויות נוספות של החברה, שמרגע הקמתה ועד היום לא הפסיקה להמציא את עצמה מחדש.

זוהר בלקין

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×