100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: כשהמציאות מתממשקת עם הציפיות

מאת: ארנולד מאיירס (28.05.2017)

"אתה לא יכול לחבר את הנקודות כשאתה מסתכל קדימה, אתה יכול רק לחבר אותן כשאתה מסתכל לאחור" (סטיב ג'ובס). זה היה המשפט שהדהד לי בראש בעודי עולה במעלית לקומה ה-43 במגדלי עזריאלי, בדרכי לפירמת הייעוץ וראיית החשבון המובילה Deloitte . באותה סיטואציה חשבתי על כל 3 השנים האחרונות, כיצד הבחירות שעשיתי לאורך הלימודים תרמו לי וסייעו לי להגיע להתמחות הנחשקת במסגרת פרויקט The Leaders.

הנה אני – ארנולד, בן 24,סטודנט בשנת השלמה,ל אחר תואר ראשון בחשבונאות ומנהל עסקים –צועד אל משרדי Deloitte.הרגשתי שאני מגשים חלום.

היום הראשון היה חוויה של ממש. ב- Deloitteיש תחושה מיוחדת, תחושה של שייכות לא מוסברת. האווירה בפירמה מאוד חמימה, צעירה ודינמית. ברגע שהגעתי למשרד ישר קיבלתי מחשב ותג עובד, מה שנתן לי להרגיש שאני נכנס ישר לעניינים.

הרבה פעמים קיים פער גדול בין הציפייה של איך דבר מסוים אמור להתרחש ולהרגיש, לבין איך שהוא מתרחש בפועל, במקרה הזה המציאות עמדה בציפיות שלי. האווירה ששוררת בפירמה מקנה לך הרגשה שאתה בפרק של הסדרה SUITS. הלבוש המדוגם, ההתנהלות המקצועית של העובדים, העובדה שהכל רץ ומתקתק בסנכרון מרשים בין חברי הצוות ובין המחלקות השונות, והנוף השובה מהקומה ה-43 רק מעצימים את ההרגשה הזאת.

ביום הראשון שלי הכרתי את עידן, יועץ בכיר במחלקת Risk Advisory, המחלקה שבה אני עושה את ההתמחות בפרויקט. עידן הסביר לי איך מתנהלת המחלקה, מה מאפיין את ביקורת הפנים ומה השוני בין ביקורת פנים לביקורת דוחות כספיים. עידן הסביר לי כיצד היום שירותי הייעוץ אטרקטיביים ביותר ומדוע גובר הצורך של החברות בידע ובכלים לניהול הסיכונים שלהם. "התפקיד שלנו הוא להכיר את הלקוח טוב ככל הניתן, את החוזקות והחולשות שלו, המאפיינים של העסק ושל הסביבה הכלכלית שבה הוא פועל, החזון המקצועי והיעדים שלו", הסביר עידן.

החשיפה לעולם הזה של ייעוץ וביקורת פנים פתחה בפניי תחום חדש, אנליטי ודינמי, אליו פחות נחשפתי במהלך לימודי התואר,ואני שמח שיש לי את ההזדמנות ללמוד ולהכיר אותו טוב יותר.

אני מקווה כי בהמשך ההתמחות אזכה ללמוד ולהיתקל בסוגיות מורכבות ולהיות נוכח בכל הפעילויות המאתגרות של המחלקה בתחומים שונים ומגוונים.

אני מאמין שזאת רק ההתחלה. ניפגש בבלוג הבא.

ארנולד מאיירס

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×