100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הזדמנות ללמידה מקצועית ואישית

מאת: סוזי דהן (23.05.2017)

לפני כ-4 חודשים ישבתי בחדר עם המון סטודנטים מוצלחים כחלק מתהליך המיון הראשוני לפרויקט THE LEADERS. ביני לבין עצמי עלתה השאלה כיצד אהיה אני זו שאבחר מבין כל המוכשרים והשאפתנים שישבו סביבי?

בתור סטודנטית שנה ג' לתואר ראשון במדעי ההתנהגות ובמקביל לתואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני, ככל שסופו של התואר קרב, אני מבינה שעלי להכיר את העבודה בשטח, וכמה שיותר מהר. לכן פרויקט THE LEADERS נראה לי הזדמנות מושלמת. הוא מאפשר לי לצבור ניסיון וגם להבין האם תחום משאבי האנוש בכלל בשבילי, האם אני מתחברת, ואיזה תחום ספציפי מתוך המגוון הרחב שיש במשאבי אנוש הכי מעניין אותי.

לאחר מספר חודשים של תהליכי מיון קיבלתי את התשובה הסופית שמאשרת שהתקבלתי לפרויקט. לא יכולתי להיות יותר מאושרת. באותה נשימה הודיעו לי כי התקבלתי להתמחות בחברת סונול תחת סמנכ"לית משאבי האנוש שלהם – ענת כרמלי. תחילה רגשותיי היו מעורבים, מה לי ולחברת דלק? אני הרי לא מבינה בזה שום דבר. אך לאחר בירור מעמיק הבנתי שנפתחה בפניי הזדמנות ענקית שלא כל אחד זוכה לה. חברת סונול היא בין החברות הגדולות והמצליחות בארץ בה מועסקים אלפי עובדים,ואני, סטודנטית שנה ג' לתואר ראשון ללא שום ניסיון בתחום, הופכת להיות חלק ממנה, כאשר המנטורית שלי היא הסמנכ"לית משאבי אנוש בכבודה ובעצמה, כזו עם רזומה מפואר וניסיון עשיר. ההתרגשות והמוטיבציה לא יכלו להיות גדולים יותר.

עיקר הציפיות שלי מהפרויקט מסתכמות למילה אחת – למידה. למידה על שוק העבודה - מה הוא דורש, עד כמה הוא תובעני, כיצד היכולות שלי יבואו בו לידי ביטוי, מה זה אומר משאבי אנוש בפועל? איזה תת תחומים יש בתחום בכל כך גדול הזה?וגם למידה על עצמי - האם זה מה שאני רוצה לעשות? האם זה מה שדמיינתי? האם אני אוהבת את התחום? לאיזה תחום ספציפי מתוך קשת הגוונים שיש לתחום משאבי האנוש להציע לי אתחבר יותר? ללמידה העצמית מתלוות גם חששות, הפחד הזה שלא אמצא את עצמי, שלא אתחבר ושארגיש שעליי לשנות כיוון.

היום הראשון בסונול היה ללא ספק מלחיץ, אף אחד לא אוהב להיות ה"חדש". אך ברגע שנכנסתי לאגף משאבי אנוש הרגשתי תחושת קבלה. כולם היו כל כך נחמדים, גם אם הם עדיין לא יודעים למי הם אומרים בוקר טוב - שואלים לשלומך, אם כבר שתית קפה הבוקר ואפילו דואגים להציע לידו עוגה.

הימים הראשונים באגף משאבי האנוש היו מעניינים ביותר, ואט אט הרגשתי יותר בנוח. הבנות במשרד תמיד נותנות את ההרגשה שהן תמיד שם בשביל ללמד ולהראות ונותנות לי לבחור במה אני רוצה להתמקד בכל יום.

ביום הראשון ישבתי רק עם מנהלת משאבי האנוש ולמדתי על מספר תהליכים חשובים שקורים בארגון. בנוסף היא הסבירה לי על המבנה הארגוני של סונול ועל התפקידים השונים בו. פתאום הבנתי את גודל הארגון אליו נכנסתי וכמה הוא מקצועי וותיק בתחומו.

ביום השני בחרתי לשבת עם מנהלת ההדרכה והפיתוח הארגוני בארגון שהסבירה לי על הפרויקטים השונים עליהם היא אחראית. כיוון שבעתיד אני שואפת להיות יועצת ארגונית שמחתי מאוד לפגוש אותה וללמוד ממנה, ואפילו קבענו שאצטרף אליה לפרויקט ייעוץ למנהלים אותו החלה לא מזמן.

ההתמחות בסונול מאפשרת לי לחקור מה מעניין אותי וללמוד קצת מכל אחד במחלקת משאבי האנוש בחברה. אני מרגישה, אחרי הימים הראשונים בחברה, כי הם מצפים ללמד אותי לא פחות ממה שאני מצפה ללמוד מהם, וזה מרגש, נותן תחושה נפלאה וציפייה גדולה להמשך הפרויקט.

סוזי דהן

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

ענת כרמלי היא אמא שלי והיא מושלמת!!💕💕

2

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×