100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: להיות שותפה אמיתית

מאת: חן קושניר (23.05.2017)

חודש פברואר, אני בהגשה של קורס עיצוב אפליקציות, על הצג שיחה ממספר לא מוכר. תוך כמה שניות האפליקציה לזיהוי שיחות מזהה את המתקשר כ"אדלר חומסקי", ואני מתגנבת מחוץ לכיתה ועונה. "שלום חן, מדברת ענת מאדלר חומסקי", "היי ענת!" אני עונה בהתלהבות, מנסה להסדיר את הנשימות תוך כדי שיחה. "אני רוצה לקבוע לך ראיון עם מוטי, מנהל הקריאיטיב. יום שלישי מתאים לך?" היא שואלת,"ברור!" אני עונה, מבלי לחשוב בכלל על השבוע העמוס שיש לי ואיך אכניס גם את הריאיון ללו"ז.

יום שלישי מגיע. אני נכנסת למשרדים, חצי לחוצה וחצי מתרגשת, וממתינה לראיון. חדר המתנה עם קירות זכוכית, ספות מפנקות ושולחן קפה עם מים בבקבוקי זכוכית. כאילו שאפשר להיות לחוצים במקום כזה, ועדיין- הלב שלי דופק בעוצמה. "חן, את יכולה להיכנס", אומרת לי המועמדת שהגיעה לראיון לפניי,אני נכנסת לחדר נוסף, גם הוא עם קירות זכוכית, לפגישה עם מוטי וענת. ברגע אחד, כמו קסם, דפיקות הלב האטו, הנשימה נרגעה, וכל הלחץ עבר לו. הריאיון איתם היה הכל חוץ מריאיון עבודה מלחיץ. שיחה מצחיקה, קולחת, מעניינת, עם אנשים שעובדים בלב התעשייה, דיון מרתק על עולם העיצוב, ושיחה פותחת אופקים על עולם הפרסום. הם מספרים שהסטודנט שיתקבל יהיה שותף בצוות הקריאיטיב, יעבוד במקביל למעצבים וילמד מהם, ואני מנסה למתן את ההתלהבות שלי מההבנה שזה בדיוק התפקיד שאני חולמת עליו. לקראת סוף הריאיון מוטי שואל אותי מה אני מקווה להשיג מההתמחות, ואני מהרהרת לרגע כאילו לא חשבתי על השאלה הזאת מיליון פעם בראש. "אני מקווה קודם כל ללמוד. ללמוד איך עובד תהליך של עיצוב החל מהבקשה של הלקוח, דרך בניית סט הצילום ועד השידור. ואני מקווה שאהיה שותפה אמיתית לדברים ולא רק אסתכל מהצד". מוטי בהה בי לרגע, ואמר: "זה מה שאנחנו מקווים לתת לסטודנט שיתקבל להתמחות כאן, אבל האמת היא שזה תלוי בסטודנט עצמו".ההגדרה הזאת הייתה מדויקת למה שאני חושבת על הקריירה המקצועית שלי, וזהה לתפיסה שלי שכל אחד אחראי להצלחות שלו. התפיסה הזו מנחה אותי שנים רבות מגיל צעיר ידעתי מה אני רוצה ומהרגע שהתחלתי ללמוד במכללה אני עובדת קשה כדי להגיע למטרות האלה.

הריאיון נגמר באווירה מחויכת, ואני יצאתי בהרגשה שהריאיון הלך טוב, אבל גם עם הידיעה ששתי המועמדות האחרות, אותן אני מכירה, גם הן מצוינות ומתאימות. שבוע מותח לאחר מכן, על הצג שיחה מדקלה, מהמרכז לניהול קריירה במכללה, שמספרת לי שאני נבחרתי להתמחות. שתיקה שלי מהקו השני מביאה את דקלה להוסיף: "חן, את איתי? את אמורה לשמוח עכשיו". "ברור! אני פשוט בהלם!", עניתי לה, תוך כדי שאני מסבירה לחברה שלידי בתנועות ידיים שהתקבלתי.

ההבנה שהתקבלתי לפרויקט The Leadersושאני מתחילה להתמחות ב"אדלר חומסקי" חלחלה רק כשבוע לאחר מכן, ומאז ההתרגשות התחילה. חיפוש גוגל קצר על החברה, לא שממש היה צורך בכזה, חשף אותי לעולם של "אדלר חומסקי". פרסומות וקמפיינים שכולנו מכירים בעל-פה, ואני הולכת להיות חלק מזה. פרסומות שבעבר צחקתי והתרגשתי מהן, מבלי לדעת שאני הולכת להכיר את האנשים שיצרו אותן.

ביום הראשון להתמחות העלייה לקומה 4 בבניין החדש הייתה מלאה במחשבות. ברגע שיצאתי מהמעלית נחשפתי לקומת הקריאיטיב של "אדלר חומסקי", והיא הייתה שונה מכל מה שדמיינתי:open space ענק עם פינות ישיבה, נדנדות ומסכי עבודה ענקיים- כל מה שמעצב יכול לחלום עליו. סיור זריז חשף בפניי עוד פינות ישיבה, חדר אוכל מפנק, ברזי בירה והשוס - בריכה על גג המשרדים! אבל אפילו המשרדים המגניבים לא השתוו לקבלת הפנים של העובדים. כולם היו מחויכים, נחמדים, ניסו לגרום לי להרגיש בנוח ואיחלו לי בהצלחה. כמישהי מבחוץ, אפשר לראות שכל העובדים מסורים למקום הזה, מאמינים בו, ואוהבים לקום בבוקר לבוא לעבודה.

במהלך היום הראשון נחשפתי לעבודת המעצבים, לצורת העבודה בחברה כל כך גדולה, ובעיקר- לצורת החשיבה. שיחה קצרה עם מוטי, המנטור שלי לשלושה חודשים הקרובים, חיזקה את מה שכבר ידעתי- הצלחת ההתמחות ומה שאשיג ממנה תלויה בי.

מגיל צעיר אבא שלי אמר לי לא לשבת ולחכות. תמיד לעשות ולקחת את העתיד שלי בידיים, אז בשלושה חודשים הקרובים זה מה שאני מתכוונת לעשות- ללמוד כמה שיותר, לקחת על עצמי משימות ועל הדרך גם ליהנות מהעשייה.

חן קושניר

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

איזה יופי הכתבה כתובה באופן מרשים. מעוררת השראה. עלי והצליחי

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×