100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הכניסה שלי למחלקה הראשונה

מאת: ליאב טל (23.05.2017)

בית הספר למשפטים - המקום בו לומדים לוחמי הצדק של המחר, אלו שיטענו בקול צלול ויעמדו על זכויות האדם, אלו שילכו חנוטים בחליפות וגם אלו שאט-אט יחושו את הצפת המקצוע על בשרם. מדינת ישראל ידועה בכמות בלתי רגילה של עורכי דין, לכן להתנסויות המעשיות במסגרות העשייה הקלינית ובמסגרת הפרויקטים הרבים הקיימים במסלול האקדמי המכללה למינהל, יש חשיבות רבה, והן מעניקות לנו, הסטודנטים,יתרון והצצה אל העולם האמיתי.

במסגרת שלל ההתנסויות המעשיות נבחרתי להשתתף בסדנת היי-טק ומשפט בפירמת עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר.בסדנה למדנו על קצה המזלג את רזי תפקיד עורך הדין בעולם ההיי-טק. סדנה זו פתחה לי דלת נוספת. באחד מסיורי המועמדים להתמחות בעודי ברכבת בדרך לאותה פירמת עורכי דין נשיץ ברנדס אמיר, שכבר הפכה למקום יחסית מוכר, התבשרתי שהתקבלתי לפרויקטThe Leaders - תכנית יוקרתית וייחודית המעניקה לסטודנט את ההזדמנות לחוות את העולם המעשי ולהתנסות עוד בזמן הלימודים בחברות מובילות בתחומן.

מנחשים היכן נבחרתי להתנסות? כן! לפירמת עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר.

היום הראשון להתמחות, היה גם היום בו התקבלו הצעות ההתמחות מהמשרדים. הכניסה למשרדים של הפירמה לוותה בהודעת קבלה להתמחות אשר נתנה נופך אחר לתחילת ההתמחות במסגרת The Leaders:לא עוד פירמה זרה, אלא הבית החדש ועוד איזה בית, מחלקה ראשונה. ההתרגשות בשיאה למרות שזאת לא הפעם הראשונה במשרדים, אבל היום זה כבר במעמד אחר. בפירמה חיכו לי עם משרד מסודר להפליא, עמדת מחשב מאובזרת , ובעיקר חיוך ותחושת שייכות.

כבר בתחילת היום פגשתי את המנטור שלי,העו"ד והשותף עידו ארליך, אדם מרשים בפני עצמו. בפגישה שוחחנו קצת על סדר העבודה במשרד והדרך בה אשתלב בעשייה בצורה הכי מלאה ומעמיקה שאפשר. לאחר הפגישה וההתאקלמות המהירה הגיעה שעת ארוחת הצהריים, אליה הולכים כל העובדים במשרד. האתנחתא הזו משגרת היום הלחוצה, מאפשרת שחרור וחיבור בלתי רגיל בין כלל עובדי המשרד - מהשותף הבכיר ועד אחרון המתמחים. כולם ביחד בלי שום הפרדה משאירים את העבודה במשרד ונהנים זה מחברתו של השני.

חוזרים לעבודה! מיד לאחר ארוחת הצהריים צורפתי לצוות עבודה בראשותו של עו"ד ארליך, ובהנחייתם הצמודה של עו"ד טל ממן והמתמחה אורי מרום אשר העניקו לי סקירה מלאה על העסקה עליה הם עמלים. עו"ד ממן פרסה בפניי בסבלנות ראויה להערכה את כל המידע אודות העסקה, שלביה והחלק בו אהיה שותף.

תמו ההסברים. הגיע זמן העבודה. התיישבתי על כיסא העור הגדול במשרד מצופה העץ מכל עבר, והתחלתי לעבוד. כמו בכל דבר בחיים חבלי הלידה אינם קלים, ומצאתי עצמי מוחק וכותב, שואל ומתייעץ בלי הרף ותמיד נענה באותה סבלנות מזמינה ומלמדת. יום ההתנסות הראשון נגמר בתחושות מעורבות - בכל זאת יום ראשון בליגה של הגדולים, בחיים האמיתיים.

עוד לפני שהספקתי לעכל את המפגש הראשון, מצאתי את עצמי בבוקר חדש שוב על אותו כיסא עור גדול, ממשיך בדיוק מאותה הנקודה בה הפסקתי. ההרגשה כבר שונה. המשרד מרגיש יותר ויותר אישי, ההכנות לעסקה מתקדמות בקצב ואני מוצא את עצמי לומד את עוצמת הזרם וכיוונו. כבר בתחילת היום השני, עם הקפה ביד, ניגשתי למשרד של עו"ד ממן וגיליתי שאני כבר לגמרי חלק אינהרנטי מהעסקה - השם שלי מופיע בסידורי העבודה, המיילים מכותבים ישירות אליי ואפילו קיבלתי מייל הערכה על העבודה שעשיתי במפגש הראשון.

השעות חולפות במשרד במהירות מפתיעה ואת העייפות מכמויות הידע והלמידה מרגישים רק ברכבת. עד כה חוויתי שני מפגשים מעצימים, מלמדים ובעיקר מעוררי שייכות וסקרנות לרמה הגבוהה של מקצוע עריכת הדין בכלל ובנשיץ ברנדס אמיר בפרט.

ליאב טל

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×