100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: מרגישה שהגעתי הביתה

מאת: מיכל גרין זברסקי (14.05.2017)

בוקר יום ראשון, ה-19.3. כמה חיכיתי לבוקר הזה והנה - הוא כאן. מתארגנת, מכינה את התיק שילווה אותי לאורך היום, טאץ-אפ אחרון, יוצאת מהבית. מקווה שנערכתי נכון מבחינת הזמן. רק לא לאחר. יוצאת מעיר מגוריי, רחובות, לתל אביב - עיר מלאת צבע, טקסטורות, עיר המשלבת ישן וחדש, לבן ומלוכלך, מגוון חומרים אינסופי, מלאת חוויות, סיפורים ומאורעות. עיר ללא הפסקה וללא גבולות. בדיוק כמו המשרד אליו אכנס בעוד מספר רגעים.

לפני 4 חודשים התחלתי את תהליך המיון לפרויקטThe Leaders. המיון כלל לא מעט ראיונות ושלבים שהיה עלי לעבור ובסופם הגיע הטלפון לו חיכיתי כל כך: "שלום מיכל, מדברת דקלה מהמרכז לניהול קריירה של המכללה למינהל. אני שמחה לבשר לך שפיצו קדם בחר בך לתקופת ההתנסות במשרד. את משתתפת בפרויקט". כמובן שאחרי המשפט הזה כבר לא שמעתי מילה ממה שדקלה המשיכה ואמרה. ההתרגשות בשיאה. זה באמת קורה?

אני יוצאת מהרכב, שולחת חיוך מנומס לבחור שקיבל את פני בכניסה לחניון ונכנסת למבנה לבן שבצדו תלוי שלט צהוב,אותו לא ניתן לפספס - "פיצו קדם אדריכל". הלב שלי דופק.לפני נחשף משרד מעוצב בקפידה, קווים נקיים, הכל במינון מדויק. אני מרגישה שהגעתי בדיוק למקום הנכון, בדיוק איפה שאני רוצה וצריכה להיות.

את פני מקבלת בחיוך רחב רנה לי, מנהלת המשרד, ואחריה מקבלים אותי בברכה שאר אדריכלי המשרד. כולם יושבים בחלל פתוח לאורך שולחן ארוך ולבן, ולכל אחד עמדה משלו.

במהלך היום התלוותי לאדריכלית בשם הילה. היא שיתפה אותי בפרויקט עליו היא עובדת כרגע, אחד מני רבים, שבו אני אצטרך לעזור לה בעיקר עם שרטוטים, פריסות ורשימת נגרות. למרות ששאלתי מיליון שאלות הילה ענתה על כולן בסבלנות ובנעימות רבה ולא שכחה להוסיף שאם יש לי שאלות נוספות לא להסס לשאול. לאחר מספר מטלות שהוטלו עלי, התמקמתי גם אני על השולחן הלבן והארוך והתחלתי לעבוד. תוך כדי עבודה אני נעצרת לרגע, מרימה את הראש מסתכלת טוב סביבי. מנסה לעכל. אני עדיין לא מאמינה.

במהלך היום פיצו קדם הזמין אותי לשיחת פתיחה. על השולחן הייתה מונחת תכנית מפגישה שנערכה באותו הבוקר, שאלתי שאלה בנוגע אליה, ולפיצו עלה רעיון. "בואי נעבור לחדר הישיבות ואספר לך על הפרויקט בהרחבה". בחדר הישיבות נחשפתי לפרויקט מרשים ביופיו. פיצו הציג בפני מצגת שכללה את כל שלבי פיתוח הקונספט לפרויקט,תמונות מן האתר, תכניות והדמיות. הרעיון לפרויקט התחיל מקו התפר שבין הערים יפו ותל אביב, שם הוא ממוקם. מנקודה זו התפתח פרויקט שלם ששמר על נקודת המפגש שבין שתי הערים.

השיחה נמשכה ופיצו הציג בפני את הציפיות ממני במהלך תקופת ההתמחות, והסביר לי על ההתנהלות במשרד. הבנתי שעלי לנצל את הזמן הקצר של תקופת ההתמחות בכדי ללמוד כמה שיותר, לספוג כל פיסת מידע אפשרית, לעבוד מאוד קשה, לא לפחד לשאול, וללמוד לגדול מתוך ההזדמנות שנפלה בחלקי. "יש לך את הנייד שלי?" שאל פיצו. "לא" עניתי, ופיצו נתן לי את מספר הטלפון שלו. " מה שאני לא יודע לא אוכל לעזור בו, לכן אל תהססי להתקשר וליידע אותי בכל דבר שאת צריכה או אם נתקלת בבעיה כלשהי. אחרי הכל אני רוצה שתפיקי את המרב מהחוויה כאן, ולכן חשוב שתרגישי בנוח להתקשר אם צריך".השיחה עם פיצו תרמה רבות לתחושת השייכות והנוחות שלי במשרד, כמו גם ההתעניינות והנכונות לעזור של שאר העובדים במשרד.

בין עריכה של שירטוט וחישוב שטח, לעבודת נגרות שאני בדיוק עומלת עליה, אני חושבת לעצמי: זה באמת קורה?אני באמת מתמחה במשרד בסדר גודל שכזה? אני לומדת ואלמד מאנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר?אני איחשף לפרויקטים שראיתי עד היום רק דרך דפדוף במגזינים יוקרתיים לעיצוב וספרי אדריכלות שמקשטים לי את הקיר בבית? ובאותה נשימה גם עניתי לעצמי - כן. זה באמת קורה. זה הזמן שלי לכבוש את המטרה, לגדול, ללמוד כמה שרק אפשר, לספוג כמה שיותר מאנשי המקצוע שסביבי, לשאול שאלות, לחקור, לחפש ולמצוא תשובות, לפרוץ גבולות ולהתפתח.

אני מרגישה במשרד כל כך נכון, כל כך טבעי, כל כך מדויק. כמו שמרגישים כשמגיעים הביתה.

מיכל גרין

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×