100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: יש לי אור ירוק להתחיל

מאת: ספיר ריטבלט (14.05.2017)

כמה חודשים אחרי השחרור מהצבא החלטתי להתחיל ללמוד. כשחיכיתי לפגישת ייעוץ במסלול האקדמי המכללה למינהל, ראיתי סרטונים של סטודנטים אשר התמחו ב-The Leaders. ישבתי וצפיתי בכולם, וידעתי כי לאחר שאתקבל ללימודים -אני הולכת להיות בפרויקט הזה. נרשמתי לתואר במדעי ההתנהגות עם התמחות במשאבי אנוש שהתאים לי כמו כפפה ליד. בשנה השנייה של התואר, החלטתי להגשים את חלומי, ולהיכנס לנבחרת הבאה של ה-The Leaders. התהליך, שכלל בהתחלה כ-300 מועמדים, היה ארוך, אבל לא ויתרתי, ולבסוף הגעתי לנבחרת שכל כך רציתי להיות חלק ממנה.

"אין אפשרות שנייה לעשות רושם ראשוני" -זה משפט שאני מאמינה בו, לכן ידעתי שכבר מההתחלה אני צריכה להוכיח את עצמי להראות שאני מוכנה לעמוד באתגר שהצבתי לעצמי. במהלך הראיונות לפרויקט ובעמותת "אור ירוק", בה אני מתמחה, היה לי חשוב להדגיש שאני רוצה להכיר את עולם משאבי האנוש מקרוב, ליישם את הכלים שניתנו לי במהלך התואר, כדי שאוכל לממש את השאיפה שלי ולהגיע לדרגות ניהוליות בתחום משאבי האנוש.

מהרגע הראשון שנכנסתי למשרדי העמותה הרגשתי שייכת. בפעם הראשונה בחיי קיבלתי משרד משלי שנתן לי עצמאות, והרגשה שסומכים עליי. ביום הראשון להתמחות נפגשתי עם ראש תחום חינוך וקהילה, שי טל, שילווה אותי במהלך ההתמחות.

קצת על העמותה – "אור ירוק" הוקמה בשנת 1997 ומטרת הצמצום מספר הנפגעים בתאונות הדרכים. המאבק הזה מושך אלי ואלפי מתנדבים אשר פועלים בדרכים שונות. היום פועלים במסגרת העמותה כ-6,000 מתנדבים מכל רחבי הארץ, ומערך בסדר גודל כזה מחייב ניהול וירטואלי ושימוש בכלים דיגיטליים ויצירתיים. ופה אני נכנסת לתמונה. בשנים האחרונות תפקידי היה מטמיעת מערכות מידע. השילוב של הדרכה וטכנולוגיה הוא הכרחי כיום, ודאי שבתחום משאבי האנוש, כי הדרכה טובה מביאה לתוצאות בשטח. במסגרת הפעילות שלי בעמותה, המטרה שלי היא לפתח מוצרי הדרכה, להנגיש אותם לכלל המתנדבים ולקשר את התהליך לתחום משאבי אנוש על ידי שימור המתנדבים בתוך העמותה.

במהלך היום הראשון נפגשתי עם אנשי מפתח בעמותה במטרה להבין מה התפקיד שלהם כולל ומה הצרכים של העמותה. היה לי חשוב להכיר את כל התהליך - מגיוס המתנדבים ועד לפעילות השוטפת של כל מתנדב בשטח.

כחלק מההתמחות ועל מנת לסייע לי להכיר לעומק את העמותה, הזמינו אותי להשתתף בכנס השנתי של"אור ירוק", שהיה בסימן של 33,000 הרוגים מאז קום המדינה. כמובן שהסכמתי! במהלך הכנס ישבתי ליד עוזרת הדובר של העמותה, יסמין, וראיתי את "שולחן הכתבים" וכיצד מייצרים אייטמים ברגע אמת. הכנס, אותו הנחתה אורלי וילנאי, היה מיועד לבכירים ומקבלי החלטות בתחום הבטיחות בדרכים והרכב, והשתתפו בו בין השאר שרת המשפטים איילת שקד, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך ועוד בכירים רבים.

הכנס כלל דיונים והרצאות מעניינים ביניהם הרצאה של נציגי Volvoעל רכבים אוטונומיים, וסיפורים אישיים מרגשים על אנשים שנהרגו בתאונות דרכים. המפגש הזה עם בני משפחותיהם של ההרוגים חיזק אצלי עוד יותר את ההבנה שהדרכה ב"אור ירוק" פירושה להציל חיים, להציל בני אדם - ברגע שיצרתי את ההדרכה הטובה ביותר, אני אוכל לסייע בהצלת חיים.

לקראת סוף הכנס היתה הרצאה מרתקת של פרופ' אורי גניזי, פרופ' לכלכלה התנהגותית,על התנהגות בכבישים. במהלך ההרצאה פרופ' גניזי דיבר על טברסקי וכהנמן, פסיכולוגים מוכרים מתחום מדעי ההתנהגות, שלעבודתם נחשפתי במהלך התואר. ההרצאה הזאת המחישה לי כמה שהתואר שלי מתקשר לחיים המקצועיים, ועד כמה הלימודים הרחיבו לי אופקים ויצרו אצלי מוטיבציה להמשיך ולהעמיק בתחום מדעי ההתנהגות.

אני מלאה ציפיות וחששות, אבל בטוחה שהתמחות הולכת להיות מעניינת ומאתגרת. שי אמר לי ביום הראשון: "אנחנו לא הולכים לרוץ ריצות קצרות, אנחנו הולכים לרוץ מרתון", ואני מתכוונת ליישם זאת -ליהנות מהעשייה ולשמור את האנרגיות לאורך ההתמחות כולה במטרה להשאיר חותם.

ספיר ריטבלט

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (5 סה״כ)

3

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

מהיכרותי האישית עימך בטוחה כי תעשי חיל! אין לי ספק כי תצליחי בכל מטרותיך בפרויקט!

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

את בקרוב תגיעי מאוד רחוק :)

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

שאפו. ראויה להערכה. שיהיה לך בהצלחה בפרויקט והלוואי ויחסכו חיי אדם

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

מעוררת השראה! כל הכבוד בהצלחה בהמשך!

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×