100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: מ-0 ל-100 בחניון עפר

מאת: מתן ברוכיאן (14.05.2017)

החשיפה הראשונה שלי לפרויקט ה -The Leadersהייתה בזמן שהתעניינתי בלימודי תואר ראשון למנהל עסקים במכללה למינהל. מהרגע הראשון שהתחלתי ללמוד הצבתי לעצמי מטרה - לקחת חלק בפרויקט היוקרתי הזה. שנה וקצת לאחר תחילת התואר, ביום ראשון סוער וקפוא, בדרך לשירות מילואים בדרום, קיבלתי את שיחת הטלפון המיוחלת שזימנה אותי למיון ראשוני לפרויקט. אחרי כ-3 חודשים של תהליכי מיון אינטנסיביים ומקיפים שכללו מאות סטודנטים ראויים ומצוינים, התבשרתי שאני חלק מנבחרת The Leaders!

אז אפשר לסמן וי ראשון על המטרה. כעת הכדור עובר למגרש שלי, קבלה לפרויקט היא הישג מכובד, אך עכשיו המטרה היותר גדולה היא להרשים ולהוכיח את יכולותיי.

בחרתי להתמחות בחברת דלק מוטורס, אחת מיבואניות הרכב הגדולה בישראל. ההכנה לפני היום הראשון של ההתמחות כללה בעיקר היכרות עם עולם שאיני מכיר כל כך,וזה בלשון המעטה. בתור אחד שבא מעולם הספורט, למונחים כמו "קרוסאובר", "טיימינג" או "צילינדר" ישנה משמעות אחרת לגמרי מאשר למשמעותן בעולם הרכב.

בבוקר הראשון של ההתמחות אני מגיע למתחם של החברה הממוקם בניר צבי, מחנה את הרכב שלי מחוץ למתחם והולך לכיוון הכניסה של הבניין. כאשר אני מנסה לחצות את הכביש חולפת לפניי מכונית ספורט במהירות מטורפת. עוד לא הספקתי להתאושש מהתקרית וכבר אני רואה את אותה המכונית חולפת מן הכיוון השני. בפעם השנייה הצלחתי להבחין בלוגו של BMW על המכונית. אני נעמד וממשיך להסתכל. המכונית נוסעת בקטע הכביש המישורי הלוך ושוב. אני מבין שמדובר בנסיעת מבחן ורושם לעצמי להיות זהיר בפעם הבאה שאני מגיע למתחם.

לאחר היכרות קצרה עם פיני השומר החביב אני מקבל את אישור הכניסה לבניין ועולה בציפייה לפגוש את יוגב וייס, מנהל התקשורת השיווקית של החברה, שישמש כמנטור שלי במהלך ההתמחות. יוגב מציע מיד שנבצע סיור במתחם של החברה. במהלך הסיור אנחנו עוברים במוסך שם אני רואה לראשונה את הMazda CX3, הרכב החדש והמרשים של מאזדה בארץ, כאשר נכון לאותו הרגע היה היחיד מסוגו בארץ. לאחר שבועיים של הצגתו בחנות פופ-אפ ומכירה מוקדמת שלו, הוא עובר טיפול קפדני של על ידי בכירי המכונאים של החברה, לקראת רוטציה בין כתבי רכב שונים אשר עתידים לבצע עליו מבחני נסיעה.

יוגב מספר לי שבשעה 14:00 תתקיים ישיבה על אסטרטגיית מענה ושיח עם הציבור ברשתות החברתיות. אני מבקש להצטרף לישיבה ענה בחיוב. יוגב מבקש ממני לעבור בינתיים על עמודי הפייסבוק של מותגי החברה, לנסות לקבל רושם ואולי אפילו להסיק מסקנות ולהציע הצעות לשיפור.

בשעה 13:00 אני נזכר שמרוב התרגשות לא חשבתי בכלל על אוכל. בחדר האוכל של החברה אני זוכה ללחיצת יד והיכרות קצרה עם מנכ"ל החברה, שחר שמש, שמכיר את הפרויקט ומאחל לי הצלחה. בדרך חזרה למשרד יוגב מספר לי את הסיפור ההשראתי של שחר שמש, שהחל כעובד ברצפת המכירה המטפס אט אט בסולם התפקידים עד להיותו מנכ"ל החברה היום.

בהמשך אני מצטרף לישיבה. בתחילתה אני בעיקר מקשיב. מעבר למונחים מעולם הרכב אשר לא הכרתי, כל השפה השיווקית והעסקית בישיבה תאמה למושגים אותם למדתי במשך התואר. אני חושב לעצמי שסוף סוף התאוריה באה לידי ביטוי ומגניב לעצמי חיוך קטן. יוגב, שמנהל את הישיבה מבקש ממני לפתע להשמיע את דעתי ולספר את מה שראיתי כ"אורח מהצד". אני משתתף בשמחה,וכתגובה לדבריי מתפתח דיון.

בשעתיים הבאות אני מבלה עם מתן ארד, מנהל תחום הדיגיטל של החברה. חשבתי שאני מכיר את עולם הדיגיטלדי טוב, ולא הכי התחברתי אליו. לאחר השיחה עם מתן, התמלאתי מוטיבציה להתמקצע ולהכיר טוב יותר את העולם הזה. החשיפה לשלל מערכות שיווק דיגיטליות ותקציבי פרסום אסטרונומיים המחישו לי עד כמה עולם הפרסום צועד בצעדי ענק לכיוון הדיגיטלי ועד כמה אני צריך לחזק את התחום הזה.

בהמשך השבוע אני מגיע ליום השני של ההתמחות. במסגרת היום הזה אני מצטרף ליוגב לפגישה עם חברת פרסום בנוגע לעיצוב התוכן שיוקרן על מסך הפרסום הענקי שעתיד להיתלות באולם המכירות החדש של החברה שנבנה בימים אלה בצומת לה-גרדיה. בישיבה אני בעיקר צופה מהצד, מתרשם ורואה איך הצדדים מנסים לתת מענה לבעיות השונות הכרוכות בפרסום מיוחד ומאתגר שכזה.

אני מסיים את השבוע הראשון של ההתמחות בהרגשה חצויה. מצד אחד אני שמח שהגעתי לארגון כל כך מפואר ומצליח, ומרגיש שהשמיים הם הגבול. מהצד השני אני מנסה להבין איך ואיפה אני יכול לתרום ולקחת חלק במכונה משומנת שכזו ואיך אני אוכל להביא את עצמי לידי ביטוי.

מה שבטוח, כולי ציפייה להמשך הפרויקט. אה, ואני חייב להשיג אישור חניה בתוך המתחם. הפחד בחציית הכביש לא מטיב עמי.

מתן ברוכיאן

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×