100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: מערכה ראשונה

מאת: עידן המי (19.04.2017)

מערכה ראשונה :חדר ישיבות במרכז העצבים של ענקית השיווק יוניליוור, ישראל. קצת ויקיפדיה לפני שנתחיל – יוניליוור, תאגיד שמעסיק 169,000 עובדים, 190 מדינות, למעלה מ-400 מותגים, 2 מיליארד בני אדם משתמשים מדי יום. כל זה וגם עבדכם הנאמן. היום הראשון שלי בתאגיד.
אנחנו בעיצומה של פרזנטציה לפרסומת חדשה לאחד ממוצרי החברה. "אז מה אתה אומר?" שואל עדי, מנהל הקטגוריה, את איל, מנהל התקשורת השיווקית של יוניליוור ישראל.איל מחייך ומביט לעברי. אני מחייך במבוכה, לא ממש מבין מה הוא רוצה. "נו, עידן, מה דעתך?", הוא זורק לעברי בשיא השלווה. 'אני??? מה הקשר אלי?!' מתרוצצות המחשבות בראש, 'אני בסך הכול סטאז'רביום הראשון שלו'.
איל, באותו חיוך סטואי: "אז מה אתה אומר?". אני, כמו תלמיד כיתה ב' באמצע שיעור תנ"ך, מבוהל ומתפלל בדיוק כמו שהתפללתי ביומולדת שבע, כשכיביתי את הנרות ורציתי מכונית צעצוע, שרק יצא לי משהו חכם מהפה.אבל המלים יוצאות ואני עונה:"ממממממ אני לא ממש הבנתי את ההקשר, המסר לא בדיוק עבר אליי".
החלפת חיוכים מהירה בין איל לעדי.אני בקנטים, מה זה החיוכים האלו?! שתי שניות והחיוך התמידי של איל נמחק. גם פעימות הלב שלי. "אני מסכים לחלוטין עם עידן, זה בדיוק מה שאמרתי לעדי קודם לכן. מצטער, המסר לא עובר. בואו נבקש ממשרד הפרסום לעבוד על זה פעם נוספת". באמת?! אני?! עזרתי להגיע להחלטה על גורלו של מוצר מסוים?! ביום הראשון שלי בחברה?!
מערכה שנייה: פלאשבק. אתם בטח שואלים את עצמכם איך הכול התחיל...אז היי, אני עידן המי ואני סטודנט למנהל עסקים ושיווק זאתהשנה השלישית, במסלול האקדמי המכללה למנהל.
כמו כל סטודנט, גם אני עד לפני כחודש הפכתי את שעון החול לסיום התואר, עיצבתי את טבלת הייאוש  וחיכיתי, איך לא, לדבר החשוב ביותר שלשמו הגעתי לתואר - הנסיעה לאילת ביחד עם כל חבריי לכיתה. 
מהיום הראשון שהגעתי למכללה, ליוו אותי בכל פינה התמונות של ה"לידרים", אותם סטודנטים שנבחרו לחוות את העולם האמתי שם בחוץ, טרם סיום התואר, באמצעות התנסות באחת מהחברות המובילות במשק.בכל פעם הבטתי בתמונות כמו ילד שראה שוקולד בחנות ממתקים ותהיתי, מה הם היו צריכים לעשות כדי להגיע לזה??
והנה, אני עומד לקראת סיום התואר ומוצא את עצמי מצטלם לאותו הפוסטר, חלק מאותה נבחרת של ה'לידרס', אותם סטודנטים שנבחרו לייצג את המסלול שלהם, את המכללה למנהל ויותר מכל, את עצמם.
פגישה ראשונה של ה'לידרס' בקמפוס.20 סטודנטים נרגשים, 1 מנחה. כל אחד מתבקש לספר על עצמו. אנשים עם סיפור חיים של אודישן בדה וויס מספרים על הדרך שלהם ועל הציפיות בעתיד. טוב, אם הגענו עד הלום, אז בוא נלך הארד קור, נביא את המשהו המיוחד, השונה, שהוא רק שלנו. 
לחוץ מהרגע שזכות הדיבור תגיע אליי ו... "היי עידן תספר לנו קצת על עצמך ועל השאיפות שלך". "ממממממ אני עידן, בן 27, ואני שואף בעתיד להיות... מאושר...".'להיות מאושר?!' זה הכי טוב שיצא לי??? טוב, נו, אולי זה לא רופא, או מהנדס בכיר, אבל מי לא רוצה להיות מאושר?!... 
לא עוברות 10 דק' וכבר צילומים: "שורה אמצעית... שורה אחרונה.... תעמוד ישר! תחייך! לא ככה, כן ככה, יופי! תותחים!" בר, מאחורייך.
פגישה שנייה, נרגעים קצת, נפתחים יותר, בטוחים בעצמנו ונהנים מהרגעים האחרונים לפני התחלת הפרויקט. עוד שבועיים נותרו. הציפיות גדולות יותר מעוד קמפיין של נבחרת ישראל בכדורגל, התרגשות בשיא וההכנות בעיצומן. הבדל אחד קטן, בכל זאת - אנחנו נצליח. אין ספק.
מערכה שלישית: איירפורט-סיטי.מרכז העצבים של יוניליוור, ישראל.חטיבתשיווק. עידן המי. אין טעות בתשחץ.
"היי, בוקר טוב, הגעתי להתמחות בפרויקט 'דה לידרס'", אני ממלמל לפקידת הקבלה. "אין בעיה", היא עונה, "חכה פה ואיליגיע עוד שנייה".איל באמת מגיע עוד שנייה. האיש יותר צבעוני מהקשת.
 בחיוך גדול מסביר לי שאני צמוד אליו במהלך שלושתהחודשים הקרובים. מתחילים את הסיבוב,היכרות מהירה עם כל בעל תפקיד בחברה, כל מחלקה ואפילו את חדר האוכל המפנק.
איל מספר על עצמו ועל הדרך שעשה בקריירה שלו. גם הוא, אגב, למד במכללה למנהל. מהר מאוד אני מבין - אני רוצה ללמוד מהאיש הזה. אני רוצה לעשות דרך דומה לשלו.
כרטיס הכניסה מוכן ו.......... התחלנו! אני מלווה את איל לישיבות, פרזנטציות, מפגשי מסדרון. כמה זמן יש לו ביממה , לאיש הזה? ועוד לא דיברנו על אינסוף טלפונים, ווטסאפיםופייסבוק של החברה. 
בצהריים, הפתעה - סל של סבונים, שוקולדים, קרמים ושמפואים מונח לי על הכיסא במשרש עם ברכת הברוך הבא המסורתית. עליסה בארץ הפלאות.
מערכה רביעית: חזרה להווה. הילוך חוזר מהיר ו... הופ, אנחנו שוב בחדר הישיבות: "אני מסכים לחלוטין עם עידן", מעיר אותי איל מהפלאשבק וממשיך: "הדרך של המוצר הזה רק התחילה, אנשים ילמדו אותו ולבסוף הוא יעביר את עצמו ואת המסר שלו בצורה הטובה ביותר...".
בדיוק כמו הדרך שלי!


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×