100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: חלום שמתגשם

מאת: דון אלבורו (19.04.2017)

תמיד שאפתי גבוה. כשאני חולם - אני תמיד חולם בגדול. אני מציב לעצמי יעדים סופר גבוהים, וכשאני מגיע אליהם אני לא שבע, מיד מסתכל קדימה ומציב יעדים חדשים.
שמי דון אלבורו, בן 27, שנה ב' ללימודי כלכלה וניהול במסלול האקדמי המכללה למינהל. ההשתלבות שלי בפרויקט The Leaders התחילה עם החלטה חד משמעית שאני רוצה להפסיק לעבוד בחיי הלילה, עבודה שהייתה לי נוחה בזמן הלימודים. בוקר למחרת ההחלטה, הגעתי למרכז ניהול קריירה של המכללה, שם התעניינתי בהתמחויות השונות. למען האמת חשבתי לעשות זאת רק בשנה השלישית לתואר, אבל משהו אמר לי לא לחכות. הגעתי לראיון, וכנראה שהשארתי רושם טוב כי מיד המליצו לי להתראיין לתכנית ההתמחות The Leaders. החברה שהתקבלתי אליה היא פסגות.
ערב לפני היום הראשון שלי בחברה. ההתרגשות בשמיים! עשיתי תצוגת אופנה לשותפים שלי בדירה, מוודא שאני מדייק בלוק שתכננתי להגיע איתו ליום הראשון של ההתמחות. 
אחרי שכיוונתי את הwaze- כדי שיגיע 45 דקות לפני המועד, איכשהו "הודות" לעומסים באיילון הגעתי ב-08:59 לכניסה, דקה לפני, וידעתי שאני מתחיל את היום הראשון ברגל ימין.
למי שלא מכיר, פסגות הינו בית ההשקעות הגדול בישראל המנהל כ-190 מיליארד שקל עבור למעלה ממיליון לקוחות. להיכנס למשרדים שלהם בתור מתמחה, בשנה השנייה ללימודים, ועוד למחלקה המדהימה, מחלקת אשראי לא סחיר, המשלבת את האהבה שלי לפיננסים, הלוואות, ריביות, הערכת חברות, ובגדול מעורבת בעסקאות של מאות מיליונים ואפילו מיליארדי שקלים - זהו חלום שמתגשם. 
בכניסה למשרד נתקלתי בהילה, אחראית מטעם משאבי אנוש של החברה, שראיינה אותי במיונים. הילה קיבלה אותי בחיוך חם, וישר גרמה לי להרגיש בבית. היא לקחה אותי לעמדה שהכינו במיוחד עבורי. וכללה מחשב, לוח שנה, מחברת, עטים ו-200 מסטיקים צבעוניים. המשרד של דון, תשאירו הודעה.
מיד אחרי קבלת הפנים הנעימה הזו פגשתי את איתי, מנהל במחלקה שיהיה אחד המלווים שלי לאורך הפרויקט. איתי הוא אדם נעים וסופר מקצועי, שלא מתבלבל גם כאשר הוא בוחן עסקאות בהיקפים של מאות מיליוני שקלים, ועושה את זה בזהירות ובקור רוח. . חוץ מזה, הוא פגש אותי אחרי שסיים מד"ס בוקר, וכמי שמתאמן בקרוס-פיט, ישר ידעתי שנסתדר.
את החצי הראשון של היום העברנו במנהלות של קליטת עובד חדש, עדכונים רלוונטיים לתקופה הקרובה, סקירה של העסקאות הפעילות ושל אלו המתוכננות להיות בעתיד, סיור במחלקות המשרדים והיכרות עם העובדים מהמחלקות השונות. הרושם הראשוני שלי שמדובר בחברה בה האווירה חמה ומשפחתית עם הון אנושי איכותי - רק הלך והתחזק. 
אחרי ארוחת הצהריים, הגענו לחלק השני של היום שהתחיל בשיחת וועידה עם כמה אישים מהבולטים במשק, כשאני לא מאמין שאני במעמד הזה. במהלך השיחה אני יושב ומקשיב למושגים שאת חלקם אני מכיר, את רובם למדתי, וחלק מהם שמעתי בפעם הראשונה. יש !סוף סוף אני פוגש את הפרקטיקה! זו הרגשה כל כך טובה לראות איך הלימודים שעברתי במסגרת התואר באים לידי ביטוי בעולם התעסוקה.
בזמן שאני מעבד את כל המידע ששמעתי בשיחה, תוך התנהלות מול המיילים לגבי עסקאות נוספות, איתי מודיע לי שיש כנס של חברה ענקית בבורסה אליו מגיעים בעלי המניות להרצאות, המיועד לקרות ביום השני שלי ו - שאנחנו הולכים.
את סוף היום הראשון העברתי במשימה הראשונה שלי: קריאת חוזה מלא של עסקת הלוואה שנתנה המחלקה בכדי לוודא שהבקשה החדשה מטעם אותה חברה תקינה. לקחתי את המשימה ברצינות מלאה, תוך כדי התעלמות מכך שאני נשאר מעבר לזמן שאני צריך, כי נהניתי. 
למדתי כל כך הרבה ביום הראשון: מושגים חדשים, על הכוחות בשוק, איך הדברים עובדים, על האחריות הגדולה של כל עסקה, ההבנה שבעצם כל טעות היא קריטית ושווה המון כסף. 
עכשיו, ערב לפני היום השני שלי בפסגות, אני כבר מדמיין כיצד  זה הולך להיראות, אבל יודע שאין לי שום מושג. אני רק יכול ליהנות מכל ההרפתקאות החדשות הצפויות לי, להתייחס אליהן בשיא הרצינות ולהפיק מכל אירוע - קריאת חוזה, האזנה לוועידות, ישיבות, והתמודדות עם משימות שונות ומגוונות - את המיטב. 
אני מצפה בכיליון עיניים למפגשים הבאים. אני מחכה להתקדם באמצעות הדרכתם של חברי המחלקה ועובדי פסגות עוד צעד אל עולם התעסוקה שמחכה בחוץ, ושמח שיצא לי להרוויח מהיתרון של ההתמחות בפרויקט המדהים הזה.
דון אלבורו


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×